Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 23.04.2018 17:18
Serialowy Wiedźmin nie będzie czerpał z gier CD Projekt RED
778V

Serialowy Wiedźmin nie będzie czerpał z gier CD Projekt RED

Jeśli zastanawialiście się czy serialowy Wiedźmin będzie miał coś wspólnego z grami Polaków to scenarzystka - Lauren S. Hissrich - spieszy z odpowiedzią.

Wiedźmin to serial, na który czekają wszyscy fani Białego Wilka. Twórcy co jakiś czas zdradzają nam pewne szczegóły na temat produkcji, która ukaże się najwcześniej w 2020 roku.

Serialowy Wiedźmin nie wcześniej niż w 2020 roku

W ostatnim czasie poznaliśmy kilka konkretów na temat produkcji Tomasza Bagińskiego. Wiemy na przykład, że serial będzie kręcony w całej Europie Środkowej, scenariusz do pilotażowego odcinka został już napisany, a pierwszy sezon ma liczyć osiem odcinków. 

Jeden z użytkowników Twittera spytał główną scenarzystkę - Lauren S. Hissrich - czy rozmawiała lub odwiedziła podczas pobytu w Polsce studio CD Projekt RED. Jej odpowiedź była taka:

Darzę szacunkiem pracę CD Projekt RED. Ich wizja jest inspirująca i zapierająca dech w piersiach. Ale wszyscy wiemy, że musi istnieć kreatywny dystans pomiędzy grą i serialem. Obie produkcje są adaptacjami i nie są ze sobą połączone. Po prostu stajemy się wielkimi fanami swoich prac.

Inny fan podjął próbę ugryzienia tematu z innej strony zadając pytanie:

Czy będą jakieś nawiązania do gier? Może niekoniecznie pod kątem poziomu fabuły, ale jakichś smaczków jak np. miecz, zbroja lub miejsce, które odwiedzamy w grze?

Mimo to odpowiedź Lauren nadal była stanowcza:

Gry są bardzo niesamowite. Ale serial nie opiera się na nich na jakimkolwiek poziomie.

Jak widać, serial będzie bardziej opierał się na oryginalnej twórczości Andrzeja Sapkowskiego aniżeli na niekanonicznych grach CD Projekt RED.

Źródło: https://wccftech.com/the-witcher-tv-producer-first-season-8/

Tagi: