Daniel Stroński Daniel Stroński 18.04.2018 12:00
Far Cry 5. Gracze chcą trybu Nowa Gra+
725V

Far Cry 5. Gracze chcą trybu Nowa Gra+

Ubisoft nie przestaje dostarczać nam otwartych światów z RPG-owymi elementami. Niedawno wydawca ugiął się i oddał graczom Assassin's Creed Origins tryb Nowa Gra+. Teraz fani FC5 chcą o podobną aktualizację.

Far Cry 5 to zamknięta historia, po ukończeniu której możemy przemierzać świat gry, ale niewiele jest do roboty poza dokończeniem misji pobocznych i zbieraniem znajdziek. Po uwolnieniu wszystkich posterunków nawet przeciwnicy znikają, ale można je zrestartować z poziomu menu gry. Do tego nie ma nawet poziomów doświadczenia tylko punkty talentów za określone wyzwania, a punktów tych pod koniec i tak mamy nadmiar.

Wczoraj rozpoczął się nowy Live Event z rozjeżdżaniem wrogów

Tryb Nowej Gry+, czyli możliwość przejścia tytułu od początku na wyższym poziomie trudności przy zachowaniu broni i umiejętności, nie wydaje się mieć większego sensu. Na dobrą sprawę wystarczyłby dodatkowy slot na save'a i każdy chętny mógłby zagrać od nowa bez utraty wcześniejszych postępów. Gracze jednak proszą o to na Twitterze i oficjalnym forum gry, a nawet przygotowali internetową petycje, która ma prawie 700 podpisów na moment pisania newsa:

Deweloper na razie nie podzielił się żadnymi konkretami w tej sprawie. A Waszym zdaniem Nowa Gra+ to dodatek warty zachodu?

Tagi: far cry 5 pc playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal