Kacper Mądry Kacper Mądry 14.04.2018 13:02
Kolekcjoner gier odnalazł narkotyki wewnątrz kartridży NES-a
1538V

Kolekcjoner gier odnalazł narkotyki wewnątrz kartridży NES-a

W stanie Georgia doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z tamtejszych graczy odnalazł narkotyki wewnątrz zakupionych kartridży.

Na świecie żyje wiele osób, które oprócz pasji grania mają również wyjątkowy zapał do kolekcjonowania pudełek i nośników gier wideo. Czasem takie zakupy kończą się dość nieoczekiwanie.

Remastery Shenmue I & II potwierdzone!

YouTuber Emmett Turner zakupił jakiś czas temu dwa kartridże przeznaczone na konsolę Nintendo Entertainment System. Przyglądając się swoim nowym nabytkom zauważył, że z zakupionymi rzeczami nie wszystko jest w porządku. Gry Rollergames oraz Golf okazały się być przeznaczone na rynek europejski. Jakim cudem znalazły się zatem na pchlim targu w amerykańskim stanie Georgia?


Ponadto kolekcjoner zauważył, że obie gry są cięższe, niż standardowe europejskie kopie. Ciekawość nakazała mu rozkręcić plastikową obudowę i sprawdzić jakie tajemnice skrywają kartridże. Okazało się, że w środku znajdowały się foliowe woreczki zawierające narkotyki.

Najwyraźniej kilkanaście lat temu ktoś starał się szmuglować w ten sposób nielegalne substancje do USA, nie zwracając uwagi na różnice w stosowanej technologii kartridży. Sprawa trafiła na policję, która stwierdziła, że narkotykiem jest heroina. Pomimo tego, że przeleżała ona tyle czasu, nie straciła zbytnio na wartości i została wyceniona na pięciocyfrową sumę.

Źródło: https://kotaku.com/game-collector-finds-drugs-hidden-inside-nes-cartridge-1825193456

Tagi: narkotyki nes