Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.04.2018 09:25
Remastery Shenmue I & II potwierdzone!
669V

Remastery Shenmue I & II potwierdzone!

Stało się. Jeszcze w tym roku zagramy w zremasterowane Shenmue I & II. Gra trafi na PS4, Xboksa One i PC-ty z poprawioną grafiką, nowym sterowaniem i oryginalnymi głosami postaci.

SEGA długo kazała nam czekać na potwierdzenie prac nad zremasterowanym Shenmue I & II. Ale wreszcie to nastąpiło, w nocy naszego czasu. SEGA na swojej konferencji potwierdziła, że Ryo Hazuki wróci na konsole tej generacji i PC-ty.

Shenmue 3 zadebiutuje w 2018 roku, a twórcy szykują niespodzianki

Obie odsłony Shenmue doczekają się odświeżenia graficznego (głównie rozdzielczość), a także dostosowania obrazu pod proporcje 16:9 jakie obowiązują. Modele postaci, tekstury, animacje - to wszystko pozostanie takie jak na Dreamcaście. Dostaniemy za to przebudowany interfejs, nowe sterowanie (z opcją wyboru oryginalnego), a także oryginalne głosy postaci z opcją włączenia angielskiego dubbingu.

Shenmue I & II - oficjalny zwiastun


Chciałoby się tu napisać - "Shenmue nie trzeba nikomu przedstawiać", ale mimo że to kultowa gra to niestety w wyjątkowo wąskich kręgach. Opowieść o zemście Ryo Hazukiego pojawiła się pierwotnie na Dreamcaście i zachwycała rozbudowanym, pełnym interakcji światem oraz dobrą historią. Niestety, Dreamcast był martwym sprzętem, więc gra odniosła komercyjną na porażkę. Dwójkę przeportowano na pierwszego Xboksa, ale i to nic nie dało.

Czy w 2018 roku, w dobie wszechobecnych gier z otwartym światem, znacznie lepszym niż zestarzałe Shenmue, remastery odniosą sukces? Wątpię, ale chociaż długoletni i cierpliwi fani serii poczują się docenieni.

Tagi: SEGA Shenmue I Shenmue I & II