Daniel Stroński Daniel Stroński 13.04.2018 15:31
Tak God of War wygląda na zwykłym PS4 i PS4 Pro
1642V

Tak God of War wygląda na zwykłym PS4 i PS4 Pro

Zewsząd dobiegają informacje o tym, jak przepięknie God of War wygląda na konsolach Sony. Pytanie, jak bardzo różni się gra na zwykłym modelu konsoli PS4 i tym w wersji Pro.

God of War to nie tylko jedna z najlepiej ocenianych gier tej generacji. Słychać wiele głosów o oprawie graficznej, która zawstydza nawet najładniejsze tytuły na wyłączność PlayStation 4. Tylko czy takie wodotryski są zarezerwowane wyłącznie dla posiadaczy PS4 Pro?

Nasza recenzja gry God of War (PS4)

God of War to przede wszystkim niespotykane dotąd przywiązanie do detali. Od porów na twarzy i żył na rękach Kratosa, przez realistyczne ślady w śniegu, po każdy najmniejszy element mający własną fizykę - do gry studia Sony Santa Monica będą przyrównywane kolejne próby wspięcia się na wyżyny możliwości PlayStation 4. W analizie Digital Foundry autor rozpływa się również nad dynamicznym oświetleniem, zaawansowanym do tego stopnia, że światło nadaje obiektom, na które pada, lekkiego koloru powierzchni, od której się odbiło.

Przechodząc do konkretów, mamy natywne 1080p na PlayStation 4. PS4 Pro oferuje dwa rozwiązania - tryb 4K (uzyskane przez checkerboard rendering) w 30 klatkach z drobnymi spadkami oraz tryb Performance w 1080p i z framerate'em na poziomie 40-50 klatek.

God of War - analiza techniczna

 

Źródło: YouTube (DigitalFoundry)

Tagi: analiza techniczna god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica wideo