Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 11.04.2018 15:01
Rockstar potwierdza problemy licencyjne z muzyką Grand Theft Auto IV
541V

Rockstar potwierdza problemy licencyjne z muzyką Grand Theft Auto IV

Informacja od Kotaku staje się prawdą i już wkrótce nie będzie można posłuchać niektórych utworów.

Niedawno do Sieci trafiła informacja o tym, że Rockstar Games usunie część utworów muzycznych z Grand Theft Auto IV.  Dotychczas była to jednak wiadomość wypuszczona przez redakcję Kotaku. 

Grand Theft Auto IV traci licencje na utwory

26 kwietnia 2018 roku wygasa licencja na utwory muzyczne zawarte w Grand Theft Auto IV.  Jeden z przedstawicieli Rockstar Games potwierdził te doniesienia i wiadomo już dokładnie, z której stacji znikną piosenki.

W związku z ograniczeniami licencyjnymi, musimy usunąć pewne piosenki ze ścieżki dźwiękowej Grand Theft Auto IV i rozszerzeń. Przede wszystkim chodzi o dużą część utworów z rosyjskiej stacji popowej Vladivostok FM. Chcemy jednak podkreślić, że zamieniamy część tych piosenek na inne utwory w tej stacji. Poinformujemy was o tych zmianach tak szybko, jak to będzie możliwe.

Biorąc pod uwagę dodatek "The Ballad of Gay Tony"  we wspomnianym radiu mogliśmy wysłuchać 26 piosenek. Wśród nich były utwory autorstwa m.in: Davida Guetty, Erica Prydza czy zespołu Leningrad. Przypominamy jednak, że posiadacze PlayStation 3 mają otrzymać możliwość wcześniejszego pobrania piosenek na swoją konsolę.

David Guetta feat. Kelly Rowland – When Love Takes Over

Eric Prydz – Pjanoo

Leningrad – Nikogo ne Zhalko

 

Źródło: https://kotaku.com/rockstar-must-cut-some-music-from-gta-iv-but-plans-to-1825159152

Tagi: Grand Theft Auto IV muzyka z gier Rockstar Games Rockstar North wideo