Anna Jurak Anna Jurak 11.04.2018 12:00
Stardew Valley - prace nad trybem wieloosobowym dobiegają końca
312V

Stardew Valley - prace nad trybem wieloosobowym dobiegają końca

Już niedługo będziemy mogli zadbać o nasze plony oraz zwierzęta wraz ze znajomymi. Kiedy to nastąpi?

Odkąd Stardew Valley zadebiutowało minęło już ponad 2 lata. Przez ten czas marzenie o multiplayerze snuło wielu graczy i niebawem ma się ono wreszcie spełnić.

Stardew Valley - nowe wieści o trybie wieloosobowym

Stardew Valley to rolnicza gra RPG, która czerpie inspirację z serii Harvest Moon. Przeprowadzamy się na wieś, by prowadzić nowe spokojne życie: uprawiamy rolę, łowimy ryby oraz hodujemy bydło. Nie brak tu również elementów walki, potyczki z potworami stoczymy schodząc do podziemi. 

Po wielu godzinach spędzonych na graniu w pojedynkę nareszcie zbliża się czas rozgrywki wieloosobowej. Twórca gry (Eric Barone) regularnie dzieli się informacjami na temat prac na swoim Twitterze. Tym razem zdradził, że jeśli wszystko pójdzie dobrze multiplayer powinien być gotowy za około miesiąc:

Przypomnieć należy, że w trybie wieloosobowym będą mogły bawić się aż 4 osoby i możliwym jest by wykorzystać do tego celu już istniejący save. Jeśli więc macie obecnie dobrze rozbudowaną farmę, to będziecie mogli zaprosić tam znajomych i pochwalić się swoimi osiągnięciami. Twórca w swoim wpisie ze stycznia zapewnia nas, że będzie to świetna zabawa:

4-osobowa rozgrywka w Stardew Valley LAN w moim domu... To jest naprawdę przyjemne. Będąc w tym samym pokoju i krzycząc na siebie, planując co robić dalej lub pytając o to czy ktoś ma jakiś kamień, to świetna zabawa. Nie mogę się doczekać by się tym podzielić.

Stardew Valley - zwiastun

Źródło: Twitter (@ConcernedApe), YouTube (ConcernedApe)

Tagi: Chucklefish LTD Sickhead Games Stardew Valley wideo