Kacper Mądry Kacper Mądry 09.04.2018 10:11
Twórcy Deus Ex szukają specjalisty od monetyzacji
322V

Twórcy Deus Ex szukają specjalisty od monetyzacji

Eidos Montreal odpowiedzialne za Deus Ex opublikowało nową ofertę pracy. Jej opis zaniepokoił wielu fanów.

Eidos Montreal w czasach, gdy gracze są wściekli za każdą formę dodatkowego płacenia za gry opublikował ofertę, w której szuka specjalisty od monetyzacji. Studio ustosunkowało się do swojej oferty i uspokaja.

Star Wars Battlefront 2 naprawia mikrotransakcje i lootboksy

Oferta pracy dotyczy osoby, która miałaby za zadanie wprowadzać nowe rozwiązania dotyczące zarabiania na tytułach firmy. Eidos wymienia takie funkcje jak polepszenie sprzedaży małych dodatków dostępnych w grze czy prowadzenie skutecznych strategii cenowych.

Zaniepokojeni fani zasypali Twittera producenta pytaniami czy to oznacza, że firma chce wyciągać z nas pieniądze poprzez lootbooksy. Odpowiedź przyszła szybko, jednak jest ona trochę wymijająca. David Anfossi, szef firmy poinformował, żeby się nie niepokoić i zaufać studiu.

Warto dodać, że Eidos Montreal jakiś czas temu wyraził chęć tworzenia gier sieciowych. Anfossi odpowiedział, że nie oznacza to końca gier dla pojedynczego gracza. Studio dalej ma skupiać się na grach opartych na fabule, ponieważ jest to coś co najbardziej lubią oni robić.

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2018/04/08/deus-ex-dev-hiring-monetization-specialist/

Tagi: deus ex Eidos Montreal