Kacper Mądry Kacper Mądry 08.04.2018 12:57
Polacy tworzą następcę kultowego Faraona. Oto Hard Ancient Life
980V

Polacy tworzą następcę kultowego Faraona. Oto Hard Ancient Life

Hard Ancient Life wygląda jak spełnienie marzeń niejednego fana popularnych niegdyś w Polsce strategii ekonomicznych. Czym może pochwalić się nadchodzący city-builder?

Hard Ancient Life najłatwiej jest określić mianem współczesnego Faraona. Gra z 1999 roku zawładnęła sercami Polaków tak samo jak wydany rok później Zeus: Pan Olimpu.

Znamy datę premiery World of Warcraft: Battle For Azeroth

Hard Ancient Life jest strategią ekonomiczną typu city-building rozgrywającą się w dolinie Nilu. Opowieść zacznie się w okresie protodynastycznym, w którym zaobserwować będzie można narodziny Starego Egiptu, a skończy się wraz ze śmiercią Kleopatry VII.

Zadaniem gracza w Hard Ancient Life będzie projektowanie siatki ulic. Dobrze zaprojektowane miasto będzie znacznie poprawiało efektywność gospodarczą, co w dalszym ciągu przełoży się na osiągane dochody. Do dyspozycji gracza zostanie oddanych kilkadziesiąt różnych budynków, w skład których wchodzi m.in. 17 poziomów domostwa plus różnorodne kosmetyczne warianty w obrębie tego samego modelu. Nie zabraknie również takich aspektów jak dbanie o religię, handel czy monumenty, których w Egipcie pełno, a stanowią ważną składową ówczesnego społeczeństwa.

Co ciekawe, gra początkowo powstała dzięki pasji jednego człowieka. Jacek Turek tworzył modele świątyń Starożytnego Egiptu, które miały być krajobrazem survivalowej gry. Autor postanowił jednak przebudować swój projekt na grę typu city-builder. Hard Ancient Life powstawała jako hobbistyczny projekt w wolnym czasie, natomiast od końca 2017 roku już jako projekt pełnoetatowy. W listopadzie do jednoosobowego zespołu dołączył kompozytor Paweł Płoskoń, który skomponował prototypowy utwór na potrzeby pierwszego zwiastuna.

Hard Ancient Life - zwiastun produkcji

Hard Ancient Life ma zadebiutować pod koniec 2018 roku na komputerach PC.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Hard Ancient Life pc