Jakub Barwiak Jakub Barwiak 30.03.2018 19:34
Twórca Obecności chce zekranizować powieść Stephena Kinga
425V

Twórca Obecności chce zekranizować powieść Stephena Kinga

W zeszłym roku branża filmowo-telewizyjna na nowo odkryła Stephena Kinga. Po kilku sukcesach ekranizacji twórczości pisarza, docierają informację o kolejnych filmach na podstawie książek Kinga.

Stukostrachy mogą być kolejną książką Stephena Kinga, która trafi na ekrany. Za jej filmową adaptację odpowiadają producent ToRoy Lee i twórca ObecnościJames Wan. Ostatni rok był renesansem ekranizacji twórczości amerykańskiego pisarza. Niesamowity sukces odniosło To, zadebiutowały również Mroczna wieża, Gra Geralda, 1922 a także seriale: Pan Mercedes i nowa Mgła. Co istotne na razie nie widać końca tego renesansu.

Netflix i twórca Obecności wyprodukują wspólnie horror

W 2018 roku na Hulu zadebiutuje Castle Rock – serial inspirowany twórczością Kinga, w 2019 mamy z kolei dostać nową wersję Smętarza dla zwierzaków, adaptację W wysokiej trawie i oczywiście drugą część To. Być może do tej listy dołączą Stukostrachy, gdyż jak podaje The Hollywood Reporter, Wan i Lee złożyli w tej sprawie propozycję kilku studiom i serwisom streamingowym.

Opublikowana w 1987 roku, powieść opowiada o wydarzeniach dziejących się w małym miasteczku w stanie Maine, którego mieszkańcy zostali opanowani przez obce istoty. Jedyną osobą odporną na ich działanie jest poeta alkoholik. Książka doczekała się ekranizacji w postaci miniserialu produkcji ABC z 1993 roku.

Źródło: https://screenrant.com/tommyknockers-adaptation-stephen-king-james-wan/

Tagi: james wan obecność stephen king stukostrachy