Kacper Mądry Kacper Mądry 26.03.2018 11:46
Nowy God of War pokaże ludzką stronę Kratosa
598V

Nowy God of War pokaże ludzką stronę Kratosa

Kratos dotychczas był kojarzony z potężnym bogiem, którym kieruje tylko i wyłącznie przemoc oraz chęć zemsty. Nowa odsłona God of War chce pokazać nowe oblicze bohatera.

God of War ma pokazać Kratosa od strony, której go nie znaliśmy. Skąd taka decyzja twórców?

God of War będzie pełne sekretów i odniesień

Autorzy God of War zdali sobie sprawę, że bohater na przestrzeni kilku części prawie wcale się nie zmienił. Podczas gdy inne postacie z gier ewoluowały, Kratos pozostawał taki sam. Sony Santa Monica postanowiło, że czas na zmianę.

Tak jak ciężko jest stworzyć nową postać, tak jeszcze ciężej jest wziąć postać, którą wszyscy znają i sprawić, że dobrze przedstawi się ją z zupełnie innej perspektywy. Ciężko jest pokazać jak bohaterowie dojrzewają i się zmieniają. Kratos [dop. red.] jest po części złoczyńcą, a po części dobrym facetem.

Deweloperzy God of War przyznają, że zbyt późno zorientowali się, że ich bohater potrzebuje zmian. Nie mogli oni dłużej ciągnąć tej samej historii, w której będziemy oglądać tylko przemoc. Tym razem czeka nas więcej subtelnych scen oraz chwytających za serce przygód. Twórcy wiedzą jednak kim do niedawna był potężny bóg, więc jego przeszłość nie raz pokaże nam w grze dawnego Kratosa.

God of War - w jednym ujęciu kamery

 

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2018/03/25/director-god-of-war-kratos-is-part-villain-part-good-guy

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica