Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.03.2018 10:34
Fortnite to najważniejsza gra Epic Games
454V

Fortnite to najważniejsza gra Epic Games

Fortnite jest na ustach wszystkich. Epic Games zapowiedziało wczoraj dodanie do gry systemu powtórek, rozwijanie jej na każdej z platform przez najbliższe lata. Nie powinna więc nikogo dziwić deklaracja, że to najważniejszy projekt studia.

Epic, które w swojej historii dało nam takie serie jak Unreal, Unreal Tournament, Gears of War. Aktualnie studio skupia się praktycznie na Fortnite, co nie powinno dziwić mając na uwadze jakim sukcesem jest ta produkcja.

Fortnite otrzyma system powtórek

Tim Sweeney, w rozmowie z serwisem Glixel przyznał, że nad Fortnite pracuje zdecydowana większość studia liczącego 700 pracowników. Sweeney zaznaczył, że gdy Fortnite debiutował, nad projektem pracowało 35 osób, ale niespodziewany sukces gry wymusił powiększenie zespołu do liczb liczonych w setkach.

Czy to oznacza, że Epic już niczym innym nie będzie się zajmował poza Fortnite i rozwojem Unreal Engine? Nie. Sweeney wyraźnie zaznaczył, że jako deweloperzy będą myśleli o kolejnych produkcjach gdyż nie chce, żeby Epic był studiem jednej gry, co nie zdarzyło się ani razu w 27-letniej historii firmy (choć niektórzy by się sprzeczali patrząc na Unreala).

Jedno trzeba oddać - Epic pokazało innym deweloperom co oznacza błyskawiczne wsparcie i bieżący rozwój gry. Fortnite otrzymuje co tydzień aktualizacje z poprawkami i nową zawartością. A przy niektórych grach, czekać trzeba tygodniami, jeśli nie miesiącami.

Źródło: https://www.rollingstone.com/glixel/features/majority-of-epics-700-staff-working-on-fortnite-w518235

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Publishing playstation 4