Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 22.03.2018 18:41
Ubisoft otwiera studia w Indiach i Ukrainie
226V

Ubisoft otwiera studia w Indiach i Ukrainie

Ubisoft powiększa się i nadal inwestuje w udaną strategię gier w formie usługi. Nowe zespoły mają jeszcze bardziej ugruntować pozycję giganta branży.

Ubisoft nie przestaje mieć dobrej passy. Świetne wyniki finansowe i uniknięcie wrogiego przejęcia pozwalają włodarzom patrzeć pozytywnie w kierunku przyszłości. Teraz firma otwiera kolejne placówki do prac nad nowymi i istniejącymi projektami.

Ubisoft uratowane od przejęcia przez Vivendi

Ubisoft powiększyło się właśnie o dwa nowe oddziały. Firma powołała do życia nowe studia. Jedno z nich ulokowano w Mumbaju w Indiach. Zadaniem nowej ekipy będzie wspomaganie istniejących zespołów i współpraca nad rozwijaniem współczesnych serii (South Park, Just Dance, Far Cry, Steep oraz Trials Frontier). Lokacja została wybrana z powodu kryjących się w mieście talentów oraz ogromnej populacji. Na świecie Mumbaj to czwarte miasto pod względem liczebności mieszkańców. Studio zacznie funkcjonować w czerwcu i będzie liczyło 100 pracowników, którzy swoimi umiejętnościami wesprą 750 ludzi pracujących w studiu Pune.

Studio otworzone w Ukrainie to kontynuacja wysiłku inwestowania w region Wschodniej Europy. Zespół znajdujący się w mieście Odessa liczy na razie tylko 10 pracowników, ale ma się rozrosnąć do 60. Głównym celem ekipy będzie rozwój serii Ghost Recon.

 

 

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-03-22-ubisoft-opens-new-studios-in-india-and-ukraine

Tagi: mumbaj studia Ubisoft ukraina