Kacper Mądry Kacper Mądry 22.03.2018 18:12
Fortnite Battle Royale: iPhone X kontra Xbox One X
553V

Fortnite Battle Royale: iPhone X kontra Xbox One X

Ekipa Digital Foundry postanowiła sprawdzić jak mobilna wersja Fortnite Battle Royale radzi sobie w porównaniu do Xboxa One X. Co możemy wywnioskować z porównania?

Epic Games w tajemnicy pracowało nad mobilną wersją Fortnite, która niedawno trafiła do cyfrowych sklepów. Jak wypada ona w porównaniu do aktualnie najpotężniejszej konsoli na rynku?

Fortnite otrzyma system powtórek

W przeciwieństwie do mobilnego Playerunknown's Battlegrounds, Fortnite jest dokładnie tą samą produkcją co na konsolach. Co rzuca się w oczy? Z jednej strony granie na telefonie ma swoje minusy, ale z drugiej mamy tutaj pewien spory plus.

Wersja mobilna Fortnite posiada delikatnie gorszą geometrię obiektów oraz słabsze tekstury. Sporo różnic w oprawie maskuje jednak mały ekran telefonu. Produkcja na iPhonie X działa w 30 klatkach na sekundę, podczas gdy na Xboxie One X możemy ogrywać tytuł nawet w 60fps.

Fortnite - porównanie iPhone X kontra Xbox One X

Obie wersje bardzo sprawnie radzą sobie z wyświetlaniem obiektów znajdujących się w sporej odległości od gracza, ale to iPhone X pozwala ujrzeć więcej niż dojrzy gracz na konsoli. Wszystko za sprawą dość szerokiego ekranu iPhona X, który pozwala po prostu widzieć o wiele więcej tego co dzieje się wokół nas.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-x-vs-x-iphone-x-vs-xbox-one-x

Tagi: apple epic games Fortnite iphone x mobile