Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 22.03.2018 17:20
Poznajcie głównych bohaterów Detroit: Become Human
333V

Poznajcie głównych bohaterów Detroit: Become Human

Detroit: Become Human otrzymało trzy nowe zwiastuny, które przedstawiają głównych bohaterów szykowanej opowieści. Fabuła skupi się na losach trójki odmiennych androidów z różnych kategorii społecznych.

Detroit: Become Human w oczach Davida Cage malowane jest jako objawienie narracji. Idzie on dalej i twierdzi, że jego dzieło nie należy wcale do fikcji ponieważ przedstawia wydarzenia, z którymi na pewno borykać będą się ludzie z przyszłości. Teraz możemy rzucić okiem i poczytać o bohaterach przygotowanej opowieści i... jest wyjątkowo sztampowo. Szykuje się czarno-biały konflikt, gdzie androidy to biedne i zranione istoty szukające wolności, a ludzie są samolubni i do bólu egoistyczni.

Detroit: Become Human z nowym zwiastunem

Detroit: Become Human przedstawi nam historię trzech różnych androidów. David Cage jest świadomy, że podobna tematyka była stosowana w literaturze, filmach i grach setki razy. Jest jednocześnie przekonany, że jego opowieść to zupełnie coś innego. Dużą rolę odegrają dokonywane przez nas wybory, bo to właśnie od nas ma zależeć w jaki sposób fabuła potoczy się dla Connora, Kary i Markusa.

Detroit: Become Human - Connor RK800

Connor to ciekawa jednostka prototypowa oznaczona identyfikatorem RK800. Stworzony został przez korporację CyberLife, a jego zadaniem jest wspieranie pracy ludzkich detektywów. Za sprawą rozbudowanej technologii i modułów jest nieodzowną pomocą przy prowadzeniu śledztw. Posiada wyjątkowe moduły socjalne oraz narzędzie do symulacji przeszłych wydarzeń. To niezwykle inteligenty, zimny i zdeterminowany bohater, który na pierwszym miejscu stawia wykonanie powierzonego mu zadania. Będzie on pracował z kapitanem Hankiem Andersonem, który cierpi na problemy alkoholowe i nienawidzi androidów.

Detroit: Become Human - Markus RK200

Drugim bohaterem jest Markus, czyli android należący do sławnego malarza Carla Manfreda, który ma problemy z nogami i chodzeniem. Na początku Markus traktowany był jak zwykła maszyna, ale po czasie między nim, a właścicielem została nawiązana nić porozumienia. W ten sposób android nauczył się wiele o malarstwie, literaturze, czy muzyce, co z kolei nadawało mu człowieczeństwa z każdym minionym dniem. Splot wydarzeń doprowadzi, że Markus będzie zmuszony porzucić swoje dotychczasowe życie i stanie na czelę rewolucji, która wymagać od niego będzie podjęcia ciężkich wyborów. Android zmierzy się też z wieloma skomplikowanymi dylematami natury czysto moralnej i poprzez wybory poprowadzi swój lud ku wolności lub destrukcji.

Detroit: Become Human - Kara AX400

Ostatnim podmiotem napędzającym historię została Kara. Pospolity model do pomocy i prac domowych. Jej przeznaczeniem było wykonywanie uciążliwych dla ludzi obowiązków i opieka nad młodymi dziećmi. Potrafi władać 300 różnymi językami i przygotować ponad 9000 unikalnych posiłków.. Bohaterka należy do byłego taksówkarza, który obecnie nie może znaleźć zatrudnienia. Opiekuje się jego córką, ale pewnego dnia dostrzega, że przebywanie w tym domu jest niebezpieczne, co doprowadza do ucieczki i szukania wolności.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/03/22/meet-detroit-become-humans-three-complex-protagonists-in-new-videos-for-ps4-exclusive-neo-noir/

Tagi: Detroit: Become Human playstation 4 quantic dream Sony Interactive Entertainment wideo