Daniel Stroński Daniel Stroński 16.03.2018 16:44
Cyberpunk 2077 wykorzysta technologie obecnej i nowej generacji. Dostaniemy grę na PS4 i PS5?
1711V

Cyberpunk 2077 wykorzysta technologie obecnej i nowej generacji. Dostaniemy grę na PS4 i PS5?

Cyberpunk 2077 to wciąż wielka niewiadoma, chociaż minęło już kilka lat od pierwszej zapowiedzi. Twórcy serii Wiedźmin nie ukrywają jednak ambicji, mówiąc o technologii przyszłej generacji.

PlayStation 5 nie jest na razie poruszane przez Sony, ale deweloperzy czasem się rozgadują i wspomną o sprzęcie następnej generacji. O kolejnej konsoli PlayStation mówili już m.in. twórcy Final Fantasy XV, Just Cause 3 oraz serii gier LEGO. Nie mniej ambitni okazują się Polacy z CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077 będzie ambitniejsze niż Wiedźmin 3

Cyberpunk 2077 miałoby skorzystać z mocy nowych konsol, co deweloper zasugerował w trakcie swojego wykładu podczas Pareto Securities Gaming Seminar. Gdy Adam Kiciński i Piotr Nielubowicz zaczęli mówić o następnej grze CDP RED (na materiale poniżej), pokazano taką planszę:

Wygląda więc na to, że Cyberpunk 2077 zachwyci "bogatą, fotorealistyczną grafiką wykorzystującą technologie obecnej i przyszłej generacji". Nie jest to oczywiście potwierdzenie wersji na next-genowe konsole, ale sugeruje obecność zarówno na platformach dostępnych obecnie (PS4, XOne), jak i w przyszłości (PS5 i nowy Xbox). To może okazać się jednak niekorzystne - dobrze pamiętamy, jak złe mogą być w takich przypadkach wersje na słabszy sprzęt (mówimy o tobie, Watch_Dogs!).

Pareto Securities Gaming Seminar

 

Źródło: YouTube (Finwire.tv) via GamingBolt

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 playstation 4 playstation 5