Daniel Stroński Daniel Stroński 16.03.2018 16:02
Star Wars Battlefront 2 naprawia mikrotransakcje i lootboksy
453V

Star Wars Battlefront 2 naprawia mikrotransakcje i lootboksy

Star Wars Battlefront 2 wywołało ogromną aferę swoimi mikrotransakcjami i lootboksami, co doprowadziło do wycofania płatności z gry. Wygląda na to, że wrócą, ale w poprawnej formie - EA zapowiedziało nowy system postępów.

Star Wars Battlefront 2 pod krytyką fanów musiało wycofać się z mikrotransakcji w swojej grze. Tytuł sprzedał się do tego znacznie słabiej niż zakładano, ale problemy te nie zniechęciły Electronic Arts. Nowe Battlefront wciąż bazuje na jednej z najpopularniejszych marek na świecie i o grze mieliśmy jeszcze usłyszeć. Zresztą niedawno Blake Jorgensen z EA zapowiedział, że mikropłatności wrócą. Kiedy? W najbliższych tygodniach. Na szczęście wygląda to całkiem dobrze.

Star Wars Battlefront 2 sprzedaje się gorzej niż chciało EA. Do gry wrócą lootboksy i mikropłatności

Na oficjalnej stronie gry pojawił się wpis zapowiadający przebudowanie systemu postępów i zmiany w zdobywaniu kosmetycznych dodatków. Wszystko to mamy dostać w przyszłym tygodniu, 21 marca. A co dokładnie zmieni nadchodząca aktualizacja? Wszystko wpływające na rozgrywkę osiągniemy wyłącznie poprzez normalną grę:

Gwiezdne karty i inne przedmioty wpływające na rozgrywkę będą osiągalne wyłącznie poprzez rozgrywkę, stając się niemożliwymi do zakupu. Zamiast tego gracze zdobywać będą punkty doświadczenia dla klas, bohaterów i statków dostępnych do wyboru w rozgrywce wieloosobowej. Jeśli zdobędziesz wystarczającą ilość punktów doświadczenia dla jednostki, otrzymasz w zamian punkt umiejętności służący do odblokowania lub ulepszenia wybranych gwiezdnych kart.

Jeśli jednak macie już coś odblokowanego, to tego nie stracicie. Co więcej, lootboksów nie będzie można kupić, a dostaniemy je za codzienne logowanie się, kamienie milowe postępów w grze i rozmaite wyzwania dostępne przez ograniczony czas. Teraz najważniejsze - ze skrzynek znikną gwiezdne karty, a znajdziemy tam wyłącznie kredyty i przedmioty kosmetyczne (emotki, zwycięskie pozy itp.).

Czego możemy spodziewać się już po zaimplementowaniu tych zmian? Od kwietnia za zdobyte w grze kredyty i kryształy (waluta mikrotransakcji) nabędziemy nowe skiny dla postaci. W nieco bardziej odległej przyszłości dostaniemy także nowe tryby zabawy.

Jeśli EA rzeczywiście będzie trzymało się tych postanowień, wygląda na to, że za prawdziwą gotówkę kupimy wyłącznie niewpływające na rozgrywkę skiny, a lootboksy staną się przyjemnym losowaniem za granie każdego dnia. Tylko czy gracze są w stanie dać Battlefrontowi jeszcze jedną szansę?

Źródło: https://www.ea.com/pl-pl/games/starwars/battlefront/battlefront-2/news/progression-update

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts star wars battlefront 2