Jakub Barwiak Jakub Barwiak 15.03.2018 19:03
Nowa animacja Netfliksa od laureata Oscara i twórcy Koraliny
470V

Nowa animacja Netfliksa od laureata Oscara i twórcy Koraliny

Pamiętacie Koralinę i tajemnicze drzwi? Jej reżyser stworzy nowy film dla Netfliksa. Za scenariusz będzie odpowiedzialny laureat Oscara.

Netflix sfinansuje i zajmie się dystrybucją nowej poklatkowej animacji o tytule Wendell and Wild. Za jej reżyserię będzie odpowiadał Henry Selick – reżyser oryginalnego Miasteczka Halloween oraz Koraliny i tajemniczych drzwi. Głosów głównym bohaterom użyczą Jordan Peele i Keegan-Michael Key.

6 Balloons - zwiastun kwietniowej premiery Netfliksa

Dla obu członków komediowego duetu Key & Peele ostatnie miesiące są niezwykle udane. Pierwszy z nich może pochwalić się Oskarem za najlepszy scenariusz oryginalny, drugi zaś jest twarzą serialu NetfliksaFriend from College, szykuje się również do występu w nowej wersji Króla Lwa.

Pierwsze informacje o Wendell and Wild ukazały się w 2015 roku. Fabuła ma opowiadać o dwóch demonicznych braciach, którzy muszą zmierzyć się ze swoim arcywrogiem – pogromczynią demonów siostrą Helly. Towarzyszy jej dwóch nastoletnich gotów Kat i Raoul. Patrząc na opis fabuły, można odnieść wrażenie, iż zarówno Key i Peele są w stanie wpasować się w ten rodzaj humoru, jaki będzie starał się zaserwować Selick.

Według portalu Deadline, projekt w końcu dojdzie do skutku, wszystko dzięki behemothowi streamingu. Scenariusz, na podstawie pomysłu Selicka, napiszą Jordan Peele i Clay McLeodChapman. Co ciekawe premierze filmu ma towarzyszyć wydanie powiązanej z nim książki. Za wygląd postaci będzie odpowiadał argentyński artysta Pablo Lobato.

Źródło: https://screenrant.com/netflix-henry-selick-movie-key-peele/

Tagi: netfliks Netflix wendell and wild