Kacper Mądry Kacper Mądry 15.03.2018 16:31
Toy-Con Garage, czyli programowanie w Nintendo Labo
346V

Toy-Con Garage, czyli programowanie w Nintendo Labo

Nintendo po raz kolejny zaskakuje. Tym razem firma przedstawiła w jaki sposób będziemy mogli programować kartony z Nintendo Labo.

Nintendo Toy-Con Garage będzie banalnym w obsłudze narzędziem programistycznym. Japońska firma tworzy program, który pozwoli kontrolować nasze kartony za pomocą "węzłów".

Nowa wersja Switcha? Nie w tym roku

Węzły to różne opcje wejściowe i wyjściowe, które przypominają banalną zabawę programistyczną. Węzły wejściowe obejmują czynności takie jak naciśnięcia przycisków czy specjalne ruchy, a węzły wyjściowe skupiają się wokół reakcji, takich jak efekty dźwiękowe lub wibracje. Ponadto dostępne są również “węzły środkowe”, które pozwalają użytkownikom wybierać modyfikatory, takie jak ustalanie konkretnego czasu czy wymaganej liczby powtórzeń do działania.

Toy-Con Garage - pokaz możliwości

Dzięki wielu dostępnym w Toy-Con Garage węzłom wejściowym, środkowym i wyjściowym, użytkownicy będą mogli eksperymentować z różnymi, nawet bardzo prostymi zadaniami (na przykład: jeśli zrobisz to, to stanie się to) i dzięki temu tworzyć zupełnie nowe doświadczenia. Pozwoli to na modyfikowanie działania przedmiotów, które zbudujemy z kartonów z pomocą Nintendo Labo.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: nintendo labo Nintendo Switch toy-con garage