Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 13.03.2018 18:21
Skasowane Battlefront 4 pokazuje, jak mógłby wyglądać Jedi Maul i Dark Luke
1734V

Skasowane Battlefront 4 pokazuje, jak mógłby wyglądać Jedi Maul i Dark Luke

Jedi Maul, Vader jako imperator i mroczny Luke Skywalker walczący po ciemnej stronie mocy? Takie rzeczy miały być możliwe w Star Wars Battlefront 4, które zostało niestety skasowane. Dzisiaj możemy się przyjrzeć kilku pracom przedstawiającym nietypowe wersje znanych bohaterów.

Free Radical Design to twórcy oryginalnego Star Wars Battlefront i kontynuacji, które pojawiły się na rynku w czasach panowania PlayStation 2. Nie jest tajemnicą, że studio pracowało nad pełnoprawną trzecią odsłoną serii. W Sieci można trafić na nagrania i materiały prezentujące ten projekt. Gra została jednak skasowana. Zanim DICE przejęło piecze nad marką, to w planach była też czwarta część cyklu autorstwa Free Radical Design.

Pół godziny materiałów ze skasowanego Star Wars Battlefront 3

Star Wars Battlefront 4 mogło popisać się kreatywnością. Twórcy mieli ciekawy pomysł na namieszanie w kanonie i przedstawienie kilku niecodziennych scenariuszów, jak ukazanie Maula w formie rycerza Jedi. Nie brakuje też Luke'a Skywalkera i młodego Obi Wana po ciemnej stronie mocy. Prace koncepcyjne w postaci szkiców pokazują, jak mogliby wyglądać znani bohaterowie, gdyby walczyli po drugiej stronie barykady. Poniżej kilka przykładowych prac, a w galerii znajdziecie więcej szkiców.

Star Wars Battlefront 4 - Jedi Maul

Battlefront 4 - Jedi Maul

Star Wars Battlefront 4 - Dark Obi Wan

Battlefront 4 - Dark Obi Wan

Star Wars Battlefront 4 - Dark Luke 

Battlefront 4 - Dark Luke

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2018-03-13-cancelled-star-wars-battlefield-4-art-shows-dark-side-luke-jedi-maul

Tagi: Battlefront 4 dark luke free radical design galeria playstation Star Wars szkice