Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.03.2018 12:35
Nad The Division 2 pracuje ponad 1000 ludzi
660V

Nad The Division 2 pracuje ponad 1000 ludzi

Kilka dni temu, Ubisoft oficjalnie zapowiedział The Division 2 zdradzając, że więcej o grze usłyszymy podczas targów E3. Wygląda na to, że The Division 2 będzie największą grą francuskiego wydawcy.

Głównym deweloperem The Division 2, podobnie jak przy poprzedniczce, jest ekipa Massive Entertainment. Jednak standardem w Ubisofcie jest wspieranie prac przez pozostałe zespoły deweloperskie. I tak przy The Division 2 pomagają także oddziały Ubisoft Reflections, Red Storm Entertainment, Ubisoft Annecy, Ubisoft Szanghaj i Ubisoft Bukareszt, a Ubisoft Sofia jest w trakcie negocjacji z szefostwem by użyczyć i swojej pomocy.

The Division 2 już oficjalnie, będą bonusy dla graczy The Division

Według serwisu GameReactor, ma to dać łącznie ponad 1000 deweloperów czuwających i tworzących The Division 2. Dałoby to największą liczbę deweloperów pracujących nad grą Ubisoftu (podobną liczbę miało Assassin's Creed 3). Gdy serwis zapytał oddział Ubisoftu na Szwecję, ten odpowiedział tylko, że nie komentuje plotek i niepotwierdzonych informacji.

Czy tak duża grupa deweloperów przełoży się na dobrą grę? Bezpośrednio - nie, co pokazała nawet historia z Assassin's Creed 3, które pomimo tak ogromnego zespołu, nie cieszy się za dobrą opinią wśród fanów serii. Jednak z drugiej strony - Ubisoft ma co poprawiać względem pierwszego The Division, a część wniosków już wyciągnięto wraz z aktualizacjami.

No i pamiętajmy - większość gier francuskiego wydawcy w swojej kontynuacji okazuje się znacznie lepsza, czego najlepszym przykładem może być seria Assassin's Creed czy chociażby Watch Dogs.

Źródło: https://www.gamereactor.eu/news/639443/Report+The+Division+2+being+developed+by+over+1000+people/

Tagi: playstation 4 Tom Clancy's The Division 2 Ubisoft Ubisoft Massive