Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 07.03.2018 20:07
Ash of Gods. Narracja w stylu roguelike pojawi się na konsolach pod koniec roku
213V

Ash of Gods. Narracja w stylu roguelike pojawi się na konsolach pod koniec roku

Ash of Gods trafi nie tylko na PS4, ale i Nintendo Switch. Niestety, posiadacze konsol będą musieli wstrzymać się do końcówki roku. Gra pojawi się ze znacznym opóźnieniem względem edycji PC.

Ash of Gods jest niezależną grą próbującą wyróżnić się podejściem do gatunku roguelike poprzez przeniesienie jego zasad na tworzenie narracji. Będzie to taktyczna gra RPG z turowymi walkami o zacięciu strategicznym

Ash of Gods pokazuje, że fabuła może działać na zasadach roguelike

Ash of Gods pojawi się w marcu na PC, a pod koniec roku wskoczy również na konsole PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Weźmiemy udział w opowieści mocno kształtowanej przez decyzje gracza. Poza fabułą przewidziano też tryby wieloosobowe w postaci rozgrywki PvP oraz PvE. Sztuczna inteligencja ma się uczyć naszych schematów, więc wrogowie będą się płynnie dostosowywać pod nasz styl gry i dostarczą większe wyzwanie.

Ash of Gods - zwiastun fabularny

Ash of Gods wyróżnia się jeszcze ręcznie rysowaną szatą graficzną. Twórcy jako inspirację wymieniają tutaj prace Ralpha Bakshi oraz stare kreskówki Disneya i radzieckiego studia "Soyuzmultfilm". Efekt możemy podziwiać na dwóch zwiastunach, które przybliżają także mechanikę i sposób budowania historii.

Ash of Gods - narracja w stylu roguelike

Źródło: Informacja Prasowa

Tagi: Ash of Gods Aurum Dust Nintendo Switch playstation 4 wideo