Daniel Stroński Daniel Stroński 02.03.2018 14:29
Assassin's Creed Origins. Marzec przyniesie DLC z Far Cry Primal, trudniejsze Wyzwania bogów i wiele więcej
1730V

Assassin's Creed Origins. Marzec przyniesie DLC z Far Cry Primal, trudniejsze Wyzwania bogów i wiele więcej

Assassin's Creed Origins już niebawem dostanie duże rozszerzenie "The Curse of Pharaohs", ale to nie wszystko, co twórcy przygotowali na ten miesiąc. Mamy rozpiskę nowej zawartości zaplanowanej na marzec!

Assassin's Creed Origins to nie tylko zupełnie nowa jakość w serii względem rozgrywki - to także odsłona z najlepszym wsparciem popremierowym. Po słabym rozszerzeniu "The Hidden Ones", szykuje się znacznie większe "The Curse of Pharaohs", które ma wnieść masę nowego. Co jeszcze dostaniemy w marcu?

Assassin's Creed Origins. "The Curse of Pharaohs" - nowe trofea i wszystko, co wiemy

Na oficjalnej stronie gry podzielono się pełną rozpiską marcowych atrakcji. W przyszły wtorek, 6 marca, pojawi się aktualizacja przygotowująca grę pod rozszerzenie i dodająca z tej okazji misję "Lights Among the Dunes" (pol. Światła pośród wydm). Pojawi się też nowy zestaw przedmiotów Anubisa, który zdobędziemy z walk z bogami-bossami. W przeciwieństwie jednak do dotychczasowych wyzwań God Trials, dostaniemy te same bóstwa do pokonania co poprzednio (Anubis, Sobek, Sechmet), lecz na znacznie wyższym poziomie trudności. Wszystko oczywiście ograniczone czasowo:

 • 6-13 marzec → Anubis (Normal) + Sekhmet (Hard)
 • 13-20 marzec → Sobek (Normal) + Anubis (Hard)
 • 20-27 marzec → Sekhmet (Normal) + Sobek (Hard)
 • 27 marzec - 3 kwiecień → Anubis (Normal) + Sekhmet (Hard)

Tydzień później, 13 marca, do sprzedaży trafi DLC "The Curse of Pharaohs" w cenie ~84 zł lub nieodpłatnie dla posiadaczy przepustek sezonowych. Szczegóły dodatku znajdziecie w linku powyżej, ale w skrócie - nowa mapa Teby, przeciwnicy w formie nieumarłych faraonów, nowe umiejętności i poziom gracza zwiększony z 45. do 55. 

W przypadku nadchodzącego rozszerzenia pojawiła się ciekawa opcja. Nowy region będzie przeznaczony dla postaci na co najmniej 45. poziomie, lecz nie musicie grindować na siłę, jeśli nie chcecie (chociaż po zaliczeniu misji fabularnych powinniście być blisko). Twórcy przygotowali specjalną możliwość stworzenia nowego zapisu z Bayekiem od razu na 45. poziomie i z zestawem dobranych wcześniej broni.

Obok tych dużych atrakcji, znajdą się jeszcze mniejsze - nowe zestawy przedmiotów. 6 marca w sklepie znajdzie się zestaw "Undead Pack" obejmujący przedmioty z motywem przewodnik skorpiona:

 • wielbłąd Eternal Vigil,
 • łuk wojownika Serket’s Reach,
 • tarcza Scorpion Shield,
 • miecz zakrzywiony Song of the Desert,
 • odzienie Pharaoh’s Regalia.

20 marca pojawi się z kolei nowy cross-over z inną grą Ubisoftu - Far Cry Primal. Obejmie on sprzęt z epoki kamienia łupanego:

 • ciężką broń Fanged Mace,
 • łuk drapieżcy Horn Bow,
 • włócznię Flint Spear,
 • lekki łuk Composite Bow.

Co ciekawe, ostatnia broń, lekki łuk, jest dostępna w podstawowej wersji gry. Dziwnie byłoby więc za nią płacić. Na szczęście z czasem zestaw i tak powinien wylądować w losowych skrzyniach Heka, dostępnych za wewnątrzgrową walutę lub wykonywanie dziennych misji. Otworzyliśmy 500 lootboksów i szansę na przedmioty z płatnych DLC są dość wysokie! Dodatkowo pojawi się strój Hunter’s Fur, który zdobędziemy w Ubisoft Club za tamtejszą walutę (otrzymywaną za wykonywanie wyzwań w samej grze).

Źródło: https://assassinscreed.ubisoft.com/game/en-us/news/152-319817-16/this-month-in-assassins-creed%C2%AE-origins-march

Tagi: assassin's creed origins Ubisoft Ubisoft Montreal wideo