Daniel Stroński Daniel Stroński 01.03.2018 13:02
MediaMarkt i Saturn wycofują się z niskiej ceny za Bravo Team + Aim Controller. Czy mogą?
1958V

MediaMarkt i Saturn wycofują się z niskiej ceny za Bravo Team + Aim Controller. Czy mogą?

Parę dni temu pojawiła się wyjątkowa okazja na zakup nadchodzącego FPS-a Bravo Team wraz z rewelacyjnym karabinem dla PS VR - Aim Controllerem. Niestety, 160 zł obniżki było zbyt kuszącą propozycją.

Bravo Team dostaniemy już w przyszłym tygodniu, a we wtorek pisaliśmy o wyjątkowej ofercie na stronach internetowych sieci sklepów MediaMarkt i Saturn. Zestaw gry z kontrolerem Aim wyceniono tam na jedyne 139 zł, co przy standardowej cenie ~300 zł było nie lada okazją. Sklepy zrozumiały swój błąd i wycofują się z oferty.

Bravo Team + Aim Controller za 139 zł

Czy zamówiony wcześniej towar powinien zostać wydany? Wszystko zależy od tego, w którym momencie dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży. Zazwyczaj ma to miejsce w momencie zgody kupującego na warunki (cenę) sprzedawcy, jednak to zakupy internetowe i w przypadku gigantów pokroju Saturna czy MediaMarkt raczej nie ma wątpliwości, że w ich regulaminie (który akceptujemy dokonując zakupu) znajdują się odpowiednie zastrzeżenia do wycofania oferty. Jeśli chodzi o te dwa sklepy, kluczowym jest mail od sprzedawcy z potwierdzeniem zamówienia, które potwierdza zawarcie umowy sprzedaży, sama informacja o złożeniu zamówienia nie wystarczy.

Słowem - jeśli nie dostaliśmy maila "potwierdzenie zamówienia", sprzedawca może odstąpić od umowy*.

*Oczywiście nie powinniście brać porad prawnych od newsmana na stronie o grach wideo, ale biorąc pod uwagę podlinkowany w źródle regulamin, taki stan rzeczy wydaje się sensowny.

Źródło: https://saturn.pl/files/Regulaminy/SaturnRegulaminSklepuInternetowego_07112012.pdf

Tagi: aim controller bravo team mediamarkt okazja promocja saturn Sony Interactive Entertainment Supermassive Games