Kacper Mądry Kacper Mądry 27.02.2018 15:15
Qualcomm Snapdragon 700 zapewni dobre osiągi w tańszych smartfonach
247V

Qualcomm Snapdragon 700 zapewni dobre osiągi w tańszych smartfonach

Qualcomm zapowiedział powstanie nowego procesora skierowanego do smartfonów. Seria 700 ma wypełnić niszę na rynku.

Qualcomm jest firmą odpowiedzialną za tworzenie procesorów do współczesnych smartfonów. Firma postawiła sobie za cel wypełnienie niszy rynkowej.

Dotychczas producenci stawiający na rozwiązania Qualcomma mogli liczyć na dwie główne serie procesorów. Seria Snapdragon 800 skierowana jest na telefony z najwyższej półki, które mają działać jak najsprawniej się da. Druga seria, Snapdragon 600 to już słabsze wydajnościowo rozwiązanie, które oczywiście było odpowiednio tańsze. Co jednak w sytuacji gdy producent telefonu zechce stworzyć produkt nie będący flagowcem, ale również nie budżetowym urządzeniem?

qualcomm snapdragon 700

Tutaj właśnie pojawia się seria Snapdragon 700. Nowe mobilne procesory dla telefonów z Androidem zaoferują wydajność o 30% większa niż seria 600, przy okazji nie kosztując tyle co przeznaczona dla flagowców seria 800. Nowe produkty mają zawierać AI Engine oraz Spectra znany z najpotężniejszych procesorów. Zaoferują to lepsze wsparcie dla sztucznej inteligencji oraz wspomoże mobilnych fotografów.

Kiedy możemy się spodziewać smartfonów z nowym procesorem? Qualcomm dopiero w połowie 2018 roku będzie w stanie przesłać procesory dla producentów telefonów, którzy dopiero postanowią lub nie o produkcji takowych modeli. Od tego momentu również minie trochę czasu, jednak ostatecznie może się to opłacić naszym portfelom.

Źródło: https://www.engadget.com/2018/02/27/qualcomm-launches-snapdragon-700/

Tagi: qualcomm snapdragon 600 snapdragon 700 snapdragon 800