Daniel Stroński Daniel Stroński 14.02.2018 12:12
THQ Nordic pozyskuje marki Saints Row, Dead Island, Metro, Risen i inne
532V

THQ Nordic pozyskuje marki Saints Row, Dead Island, Metro, Risen i inne

THQ Nordic przejęło spółkę Koch Media GmbH, a wraz z nią wydawnictwo Deep Silver i powiązane marki gier.

THQ Nordic zakończyło negocjacje, w wyniku których firma przejmie całościowo spółkę Koch Media GmbH wraz z wydawcą Deep Silver. Transakcja ta opiewa na sumę 121 milionów dolarów. Jest to kolejny duży zakup szwedzkiej firmy, która w 2013 wykupiła podupadłe THQ (wtedy jeszcze jako Nordic Games). Co to oznacza dla graczy? 

Nasza recenzja gry ELEX

W efekcie przejęcia uzyskano prawa do takich marek jak Metro, Saints RowDead Island, Homefront, Agents of Mayhem czy Risen. W przypadku tej ostatniej warto zaznaczyć, że jej twórcy Piranha Bytes (seria Gothic) wydali ostatnio swoje ELEX nakładem THQ Nordic. Do tego pod Deep Silver podlega studio Violition (SR, AoM) i tamtejszy 150-osobowy zespół pracuje obecnie nad niezapowiedzianą grą AAA (plotki mówią o Saints Row 5), podobnie zresztą jak Dambuster Studio (Homefront: The Revolution). Jak zapowiedział szef THQ Nordic, Lars Wingefors:

THQ Nordic jest przekonane, że studia deweloperskie podlegające pod Deep Silver stworzą co najmniej cztery duże, aktualnie tworzone tytuły AAA, w co wlicza się nadchodzące Metro Exodus, jak i nowe gry od Violition i Dambuster Studio [...].

Metro Exodus - zwiastun

 

Źródło: http://news.cision.com/thq-nordic-ab/r/thq-nordic-acquires-koch-media-gmbh,c2452159

Tagi: Deep Silver high voltage software Saints Row IV: Re-Elected Saints Row IV: Re-Elected & Gat out of Hell