Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 13.02.2018 18:18
Hawaje biorą się za lootboksy i mikropłatności
305V

Hawaje biorą się za lootboksy i mikropłatności

Kontrowersje wokół Star Wars Battlefront 2 wywołały ogólnoświatową dyskusję na temat lootboksów i hazardu. Kolejny stan walczy o to, aby tego typu praktyki były prawnie regulowane.

Polityk Chris Lee walczy o zaostrzenie prawa względem lootboksów i mikropłatności. Miesiąc temu zgłoszone zostały odpowiednie projekty. Proponowane ustawy miałby traktować wyżej wymienione funkcje jako hazard. Oznaczałoby to, że na mocy ustawy Bill 2686 oraz Bill 3024 - gry oferujące możliwość kupowania losowej zawartości za prawdziwe pieniądze nie byłyby sprzedawane osobom, które nie osiągnęły 21 roku życia. Twórcy musieliby również podawać procentową szansę na wylosowanie danego elementu.

Szwecja na poważnie zabiera się za lootoboksy

Gry posiadające tego typu mechanizmy musiałby posiadać odpowiednie ostrzeżenie o możliwości uzależnienia od hazardu. Wydawca miałby również obowiązek klarownie informować klientów o istnieniu lootboksów. Odpowiednie zapiski regulujące znajdują się w proponowanych ustawach Bill 2727 i Bill 3025.

Chris Lee wierzy, że sytuacja wymaga natychmiastowego działania. Polityk pracuje z sąsiednimi stanami i krajami, aby zmiany zostały wprowadzone w życie oraz obowiązywały na szerszą skale.

 

Źródło: http://www.hawaiitribune-herald.com/2018/02/12/hawaii-news/bills-target-video-games-with-rewards-for-a-price/

Tagi: hawaje lootoboksy Mikropłatności