Jakub Barwiak Jakub Barwiak 12.02.2018 19:13
Five Nights at Freddy's od twórcy Kevina sam w domu
473V

Five Nights at Freddy's od twórcy Kevina sam w domu

Ekranizacje gier video to historia bardziej upadków, niż wzlotów. Kolejnym, który postara się dołączyć do tego drugiego grona będzie Chris Columbus i jego Five Nights at Freddy's.

Wygląda na to, że Chris Columbus pozostaje w świecie gier video. Po Pikselach z 2015 roku, wyreżyseruje, napisze i wyprodukuje Five Nights at Freddy’s – adaptację niezwykle popularnej serii gier, będących połączeniem przygodówki i survival horrorów.

Slender Man - zwiastun ekranizacji internetowego fenomenu

Oprócz Columbusa producentami filmu będą szef studia BlumhouseJason Blum, oraz Scott Cawthon - twórca gry. Pierwotnie prawa do produkcji filmu posiadało New Line, za reżyserię i scenariusz odpowiadać miał Gil Kenan (Poltergeist), jednak w marcu zeszłego roku prawa te przejęło studio Blumhouse, które słynie raczej z mniejszych budżetów swoich produkcji. W przypadku Five Nights at Freddy’s takie podejście może jednak zadziałać na plus.

Kariera Columbusa to przeplatanka wzlotów i upadków, być może jednak mniejszy budżet pobudzi w nim te rejony kreatywności, z których słynął i tym razem filmowiec powróci do formy, dostarczając jednocześnie udaną ekranizację serii gier.

Źródło: http://collider.com/five-nights-at-freddys-movie-chris-columbus/#trailer

Tagi: blumhouse chris columbus Five Nights at Freddy's