Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.02.2018 23:15
Gigantyczna książka o cRPG-ach dostępna za darmo!
744V

Gigantyczna książka o cRPG-ach dostępna za darmo!

W dzisiejszym świecie mało rzeczy jest za darmo. Jednak książkę, która opisuje historię cRPG-ów (ale nie tylko!) na 528 stronach możemy przeczytać bez jakichkolwiek opłat. O ile znamy język angielski.

cRPG Book, to pomysł, który zrodził się na forum RPGCodex w 2014 roku. Wtedy tamtejsza społeczność postanowiła ułożyć listę 70 najlepszych RPG-ów dostępnych na PC-tach. Felipe Pepe, jeden z aktywnych użytkowników postanowił pomysł rozwinąć i stworzyć książkę.

W ciągu tych czterech lat w których powstawała książka (dostępna w formacie PDF), opisano ponad 400 gier RPG (w tym niewydane tytuły), do czego przyłożyło rękę 112 autorów. Gry opisywali i recenzowali ochotnicy, deweloperzy gier niezależnych, zasłużeni w świecie RPG-ów osobistości i moderzy popularnych gier.

Książkę przeczytacie w tym miejscu (albo ją pobierzecie na dysk komputera/pamięć smartfona). Jak wspomniałem, całość jest po angielsku, ale pisana w przystępnym języku, który jest zrozumiały dla każdego, kto choć przez chwilę uczęszczał na język angielski w szkole.

Całość co prawda skupia się na grach wydanych na PC, ale znajdziecie tam sporo gier, które dostępne były (lub nadal są) na konsolach, więc zdecydowanie to coś, na co warto rzucić okiem.

Źródło: https://crpgbook.wordpress.com/2018/02/05/update-19-crpg-book-released/

Tagi: