Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.02.2018 13:20
Sony Xperia X i Xperia X Compact z aktualizacją do Androida Oreo
595V

Sony Xperia X i Xperia X Compact z aktualizacją do Androida Oreo

Sony zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wypuściło aktualizację smartfonów Sony Xperia X i Xperia X Compact do Androida Oreo.

Sony ostatnio zapowiadało, że swoje flagowe smartfony będzie wspierało przez dwa lata od ich premiery. Nie ma to za dużo wspólnego z aktualną informacją, ale pokazuje, że m.in. tym Sony będzie walczyło o klienta dla swoich smartfonów.

Sony będzie wspierało flagowe smartfony przez dwa lata

Aktualizacja do Androida Oreo zaczęła się pojawiać na smartfonach z serii Xperia X oraz Xperia X Compact. Poza poprawkami bezpieczeństwa wypuszczonymi przez Google w ciągu ostatnich tygodni, Sony postanowiło dołożyć coś od siebie poza standardowymi dla Oreo nowościami.

Przede wszystkim poprawy doczekał się aparat w smartfonie. Doszły do niego także dwa nowe tryby robienia zdjęć - Predictive Capture, które będzie automatycznie buforowało obraz gdy wykryje uśmiech oraz Autofocus Burst, pozwalające na robienie zdjęć obiektom w ruchu bez rozmycia.

Oprócz tego, przebudowane zostały skróty do aplikacji, poprawiono jakość dźwięku, co w połączeniu z nowościami wprowadzonymi przez Oreo (Obraz w obrazie, automatyczne uzupełnianie danych), sprawia, że smartfony Sony zyskają nowe życie.

Źródło: http://www.xperiablog.net/2018/02/05/android-oreo-rolls-out-to-xperia-x-and-x-compact-34-4-a-0-364/

Tagi: sony sony xperia x sony xperia x compact