Daniel Stroński Daniel Stroński 29.01.2018 17:33
Shadow of the Colossus to prawdopodobnie najlepszy remake w historii
795V

Shadow of the Colossus to prawdopodobnie najlepszy remake w historii

Shadow of the Colossus dostaniemy w przyszłym tygodniu i będzie to pełny remake. Czyżby stworzona od nowa gra miała przebić swoim poziomem wszystko, co widzieliśmy do tej pory?

Shadow of the Colossus nie będzie wersją HD, jaką widzieliśmy już na PlayStation 3, a zrobioną zupełnie od początku grą. Na szczęście deweloper wydaje się wiedzieć co robi, czemu dowodzi niedawny filmik zakulisowy. Dowiedzieliśmy się z niego, że Bluepoint Games skupia się przede wszystkim na uchwyceniu klimatu, ale też zobaczyliśmy mnóstwo fragmentów rozgrywki.

Shadow of the Colossus - arcydzieło tworzone zupełnie od nowa

Shadow of the Colossus zostało wzięte pod lupę ekspertów od analiz graficznych gier z kanału Digital Foundry i... całkowicie ich w sobie rozkochało. To już nie tylko kwestia nostalgii - za tydzień dostaniemy remake'a najwyższej klasy!

Na znacznie dłuższym i porządniejszym materiale niż zwykle ekipa z DF zestawiła ze sobą grę w oryginalnej wersji z PlayStation 2 z nadchodzącą wersją na PS4. Oczywiście w 2005 roku już wtedy dzieło Team ICO robiło wrażenie, wykorzystując innowacyjne rozwiązania, ale dzisiejsza moc konsol obecnej generacji pozwala na nieporównywalnie większy rozmach. Co do ogromu świata i dużego dystansu rysowania obiektów - to są oczywiste zmiany. Co powiecie jednak na możliwość wyboru filtra obrazu? Do tego gra światła i cieni, gęsta flora, piękne refleksy na powierzchni wody... czego tu nie ma! To wszystko w stałych 30 klatkach na PS4, z kolei na PS4 Pro mamy dwie opcje - 60 klatek lub 30 FPS-ów w wyższej rozdzielczości. Gra trafi do sklepów w Polsce w przyszłą środę, 7 lutego.

Shadow of the Colossus - analiza techniczna

 

Źródło: YouTube (DigitalFoundry)

Tagi: bluepoint games playstation 4 Shadow of the Colossus Sony Interactive Entertainment wideo

Nie przegap