Jakub Barwiak Jakub Barwiak 29.01.2018 14:16
Gwiezdne Wojny. Postaci z Legend dołączą do kanonu?
563V

Gwiezdne Wojny. Postaci z Legend dołączą do kanonu?

Lubicie nowy giezdnowojenny kanon? Jesteście zwolennikami przenoszenia do niego postaci z Legend? W takim wypadku mamy dla Was dobre wieści.

Członek Lucasfilm Story Group - której zadaniem jest pilnowanie spójności nowego, gwiezdnowojennego kanonu – zdradził, iż więcej postaci ze starego kanonu, może w przyszłości dołączyć do tego nowego.

Rian Johnson o krytyce Ostatniego Jedi

Przypomnijmy, iż stare Expanded Universe, około 4 lata temu, zostało zretconowane i przemianowane na Legendy, aby ustąpić miejsca nowemu, tworzonemu od podstaw. Miało to zapewnić twórcom pełną swobodę kreatywną, aby tworzyć świeże, nieograniczone niczym rzeczy, zwłaszcza w trylogii filmowej (co wyszło im raczej średnio ;) ).

Przykładem takiego działania jest chociażby pojawienie się Thrawna w serialu Rebelianci. Również i Ron Howard – reżyser nadchodzącego Hana Solo zamierza przemycić do nowego kanonu postaci z EU, w tym wypadku pomniejszych bohaterów Taga i Binka.

Skąd jednak wypowiedź członka Lucasfilm Story Group w tym temacie? Wszystko za sprawą pewnego użytkownika Twittera, który zapytał o to Lelanda Chee, a ten bez zbędnego owijania w bawełnę potwierdził takie plany.

W takim wypadku pozostaje postawić sobie pytanie o jakie postaci chodzi? Czy pomniejsze, czy też znaczących bohaterów takich jak Darth Revan lub Kyle Katarn? A co Wy sądzicie o przenoszeniu postaci ze starego kanonu do nowego? I jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w Gwiezdnych Wojnach od Disneya?

Źródło: https://screenrant.com/star-wars-legends-characters-canon-expanded-universe/

Tagi: Disney gwiezdne wojny lucasfilm star wars star wars knights of the old republic