Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.01.2018 22:40
Dragon Age 4 nadal w produkcji, ale prace zaczęto od nowa
773V

Dragon Age 4 nadal w produkcji, ale prace zaczęto od nowa

Dragon Age 4 według informacji podanych przez Kotaku, nadal jest w produkcji. Jednak pomysł na grę został jakiś czas temu zresetowany i wszystko rozpoczęto od nowa.

Pierwsze informacje na temat Dragon Age 4 pojawiły się kilka miesięcy temu. Ekipa Bioware nieśmiało przebąkiwała o stworzeniu kolejnych części swojej niezwykle popularnej serii. Konkretów (co logiczne) jednak ani razu się nie doczekaliśmy. Jedyną potwierdzoną informację jaką mieliśmy, to ta, że grę wyreżyseruje Mark Darrah.

Ojciec Dragon Age'a opuszcza BioWare

Serwis Kotaku, powołując się na informatorów ze studia ujawnił, że Dragon Age 4 powstaje mimo problemów w poprzednim roku z jakimi borykały się gry Electronic Arts. Jednak to, co do tej pory powstawało jak czwarta część Dragon Age zostało skasowane i prace wystartowały od nowa. Dlaczego? EA chce by gra charakteryzowała się ciągłością rozgrywki, czyli mówiąc po ludzku - posiadała tryby sieciowe na których można zarabiać sprzedając dodatki lub mikrotransakcje.

Pracownicy Bioware niby uspokajają, że nadal mocny nacisk zostanie położony na historię i kreację postaci, ale jakaś obawa pozostaje. Zwłaszcza gdy popatrzy się chociaż na Dragon Age: Inkwizycja, który w opinii wielu (i naszej także) przypomina offline'ową grę MMO z całym zbieractwem i lataniem od głupiego zadania do kolejnego w którym musimy nazbierać jakichś śmieci.

Mając na uwadze, że projekt pt. Dragon Age 4 zresetowano - nie spodziewalibyśmy się gry w tej generacji konsol. Lepiej nastawić się, że czwarty Dragon Age pojawi się już na PS5.

Źródło: https://kotaku.com/bioware-doubles-down-on-anthem-as-pressure-mounts-1822380989

Tagi: BioWare Dragon Age 4 Electronic Arts