Jakub Barwiak Jakub Barwiak 19.01.2018 23:52
Mute. Nowy film twórcy Moon już wkrótce na Netfliksie
514V

Mute. Nowy film twórcy Moon już wkrótce na Netfliksie

Są na sali fani Moon? Mute - nowy film reżysera, kultowego w pewnych kręgach, filmu zadebiutuje na Netfliksie, już za niewiele ponad miesiąc.

Kolejny film Duncana Jonesa – twórcy Moon i Warcrafta – ominie kina i zadebiutuje od razu na Netfliksie. Mute – bo o nim mowa – będzie miał swoją premierę już 23 lutego. Akcja obrazu, będącego połączenie sci-fi i filmu noire, toczyć się będzie w przyszłości w Berlinie. Głównym bohaterem będzie niemy barman, w tej roli Alexander Skarsgard. W obsadzie znaleźli się również m.in. Paul Rudd i Justin Theroux.

Czarne Lusterko już dostępne

Jak podkreślił Jones, Mute jest jego Don Kichotem. Pierwotnie miał być on pierwszym filmem tego reżysera, jednak z różnych względów filmowiec musiał zrezygnować tymczasowo z tego projektu. Według pierwszych założeń w roli głównej miał wystąpić Sam Rockwell, jednak Jones naciskał na inny wybór, jako że Mute ma być powiązany fabularnie z Moon, w którym Rockwell grał główną rolę.

Reżyser podkreśla również wielką rolę Netfliksa. Według niego serwis stawia na tworzenie filmów, co do których ich twórcy są pełni pasji. Przeciwieństwem takich działań – według Jonesa – mają być wielkie, hollywoodzkie studia, które tworzą zazwyczaj „homogeniczne gluty” dla każdego.

Na razie strategia stawiania na bardziej wyrazistych twórców odciskających swoje piętno, przynosi Netfliksowi sukcesy, wystarczy wspomnieć tu chociażby o Okji, czy także i Bright. Czy Mute dołączy do tego grona? Miłośnicy Moon nie mają raczej wątpliwości.

 

 

Źródło: https://www.engadget.com/2018/01/19/netflix-premieres-duncan-jones-movie-mute-february-23/

Tagi: mute netflix