SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.01.2018 21:17
Paragon może zginąć przez sukces Fortnite Battle Royale
534V

Paragon może zginąć przez sukces Fortnite Battle Royale

Gigantyczny sukces Fortnite Battle Royale może uśmiercić inną grę Epic Games - darmową grę MOBA - Paragon.

Fortnite nie wystartowało najlepiej. Po latach przesuwania premiery, tytuł Epic Games pojawił się w fazie alpha i mało kogo zachwycił. Jednak wystarczyło wydanie Fortnite Battle Royale, by niesione falą popularności tego gatunku Fortnite stało się kolejnym fenomenem na rynku gier.

Fortnite - Aktualizacja 2.20 już jutro. Lista zmian

Gdzieś tam w tle cierpi z tego powodu inna gra Epic Games - Paragon, które dostępne jest od kilkunastu miesięcy w fazie beta. O ile początkowo aktualizacje pojawiały się bardzo często i było czuć, że gra znacząco się rozwija, tak ostatnio proces dewelopingu znacząco zwolnił, co przyznał na Reddicie jeden z pracowników Epic Games.

Prace nad Paragonem znacząco zwolniły. Z dwóch powodów. Po pierwsze, poza drobnymi aktualizacjami, część studia pracuje nad długoterminowymi zmianami. Dodatkowo, część zespołu przeniosła się pracować nad Fortnite by zapewnić stabilny rozwój po odniesionym sukcesie.

Takie słowa padły w długim tekście na temat stanu gry Paragon. O ile jeszcze to zdanie nie brzmi tak źle, tak kolejne linijki mogą wzbudzić niepokój wśród fanów Paragona.

W naszym studiu, ciągle rozmawiamy o przyszłości Paragona. Największym wyzwaniem jest przyciągnąć graczy na dłużej. Spośród wszystkich nowych graczy, którzy dołączają do naszej gry, niewielu zostaje z grą dłużej niż miesiąc. 

Paragon ewoluował, ale nie udało nam się znaleźć odpowiednich składowych, by stworzyć grę, która jest w stanie się utrzymać.

Więc co dalej? Na ten moment, nic nie jest przesądzone, ale czarne chmury powoli się nad projektem zbierają.

W ciągu najbliższych tygodni, będziemy zastanawiać się co można jeszcze z Paragonem zrobić by zapewnić mu sukces. Do tego czasu, aktualizacje będą pojawiać się rzadziej.

Co jest problemem gry? Można założyć, że to, co było problemem wszystkich martwych już gier MOBA - nikt nie będzie rezygnował z gry w League of Legends czy DOTA 2 na rzecz czegoś nowego, niesprawdzonego. Dodatkowo, szał na gatunek MOBA jest martwy przynajmniej 2-3 lata i teraz tym, w co wszyscy chcą grać jest gatunek Battle Royale.

Z tego powodu, przyszłość Paragona wygląda niezbyt ciekawie.

Źródło: https://www.reddit.com/r/paragon/comments/7qtmxs/an_open_discussion_on_where_were_at/

Tagi: Epic Games Fortnite fortnite battle royale Paragon playstation 4