Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 15.01.2018 20:16
Wszystko co musisz wiedzieć o Street Fighter V: Arcade Edition
758V

Wszystko co musisz wiedzieć o Street Fighter V: Arcade Edition

Co nowego wniesie Street Fighter V: Arcade Edition? Bardzo dużo, a wszystko to za darmo! Capcom wyciąga wnioski i znacząco rozwija najpopularniejsza bijatykę e-sportu. Od teraz nikt nie będzie mógł narzekać na braki w zawartości tej bijatyki.

Street Fighter V: Arcade Edition będzie darmową aktualizacją dla wszystkich posiadaczy podstawowej gry. Oznacza to, że wszystkie nowości, zmiany i tryby dostaniecie za darmo w formie aktualizacji, która ma ważyć około 21GB. Kupując grę na płycie zyskujecie dodatkowo postacie wypuszczone w formie DLC w ramach pierwszego i drugiego sezonu wsparcia. Musicie się liczyć z tym, że będą one dodawane w formie kodu. Każdą postać możecie jednak odblokować wewnątrz gry bez wydawania prawdziwych pieniędzy.

Street Fighter V: Arcade Edition w naszej bazie gier

Pudełkowe Street Fighter V: Arcade Edition zostało wycenione na około 149 zł. Kupując grę na płycie otrzymacie dostęp do 28 postaci, czyli wszystkich podstawowych  zawodników i wojowników wypuszczonych w ramach pierwszego i drugiego sezonu. W tym samym czasie rozpocznie się trzeci sezon wsparcia, który wprowadzi do produkcji następujących bohaterów:

 • Sakura
 • Blanka
 • Falke
 • Cody
 • G
 • Sagat

Postacie będą udostępniane co kilka miesięcy i każda z nich możliwa będzie do kupienia poprzez zdobywaną w grze walutę Fight Money. Pierwsza pojawi się Sakura, która będzie dostępna w dniu premiery gry. Zagramy nią bez wydawania pieniędzy w dniach 16-23 stycznia. Potem będzie ją trzeba kupić.

Street Fighter V: Arcade Edition w ramach darmowej aktualizacji odświeży całą grę. Przemodelowany zostanie interfejs i menu główne, a czasy wczytywania ulegną skróceniu. Każda postać doczeka się istotnych zmian w balansie. Do systemu walki wprowadzone zostaną nowe ataki V-Trigger II, co pozwoli opracowywać nową taktykę i styl. Poniżej znajdziecie filmik, który przedstawia nowe ciosy i objaśnia ich przykładowe zastosowanie.

Street Fighter V: Arcade Edition - prezentacja V-Trigger II

Street Fighter V: Arcade Edition będzie grą pełną zawartości. Wszyscy gracze otrzymają dostęp do nowych trybów w formie łatki:

 • Arcade - klasyczna drabinka podzielona na 6 różnych kategorii. Każda z nich reprezentuje inną grę z serii. Do odblokowania będziemy mieli aż 200 zakończeń w formie ilustracji opracowanych przez najróżniejszych artystów. Powrót zaliczy bonusowy etap z niszczeniem skrzynek.
 • Extra Battle - Cztery ograniczone czasowo wyzwania z miesięczną rotacją. Aby wziąć w nich udział będziemy musieli przeznaczyć 2.500 Fight Money. Wykonanie wszystkich wyzwań w danym miesiącu nagrodzi nas unikalnym strojem inspirowanym postaciami z innych gier Capcom.
 • Gallery - Rozbudowana galeria, w której znajdziemy odblokowane przez nas zakończenia oraz grafiki koncepcyjne
 • Team Battle - Walki drużynowe rozgrywane w trybie eliminacji lub serii zwycięstw. Zmierzą się tutaj dwie drużyny liczące maksymalnie 5 zawodników. 

Tryb treningu doczeka się rozwinięcia za sprawą funkcji wyświetlania Frame Data.

Street Fighter V: Arcade edition - Frame Data

Otrzymamy możliwość podejrzenia klatek animacji i sprawdzenia, które zagrania mają przewagę. W ten sposób łatwiej nauczymy się gry oraz wyprowadzać skuteczne kontry.

Tryby rankingowe zostaną rozbudowane o rangę Grand Master. Najlepsi użytkownicy uzyskają ją poprzez zdobycie 35.000 punktów ligowych w rozgrywkach sieciowych.

Zmianie ulegnie też sposób pozyskiwania Fight Money. Część trybów, która nagradzała nas jednorazowo walutą nie będzie już oferowała możliwości zdobycia wirtualnych pieniędzy. Zmiana dotyczy:

 • Tryb fabularny "A Shadow Falls"
 • Wyzwania
 • Tryb przetrwania
 • Demonstracje

Fight Money zdobędziemy poprzez zwiększanie poziomów profilu, nabijanie poziomów postaci i rozgrywkę sieciową 

Premiera Street Fighter V: Arcade Edition odbędzie się w Europie dnia 19 stycznia. Gra w formie aktualizacji wyląduje na serwerach już jutro i pozwoli cieszyć nowościami.

Street Fighter V: Arcade Edition - film otwierający grę

Tagi: