Jakub Barwiak Jakub Barwiak 11.01.2018 12:19
Gwiezdne Wojny IX. John Williams napisze muzykę
222V

Gwiezdne Wojny IX. John Williams napisze muzykę

Stało się to co stać się musiało. John Williams potwierdził, iż będzie pracował nad dziewiątym epizodem Gwiezdnych Wojen.

John Williams nie kończy swojej przygody z Gwiezdnymi Wojnami. Legendarny kompozytor skomponuje również muzykę do Epizodu IX wieńczącego nową trylogię Star Wars. W rozmowie z Variety, Williams powiedział, iż przekazał Abramsowi, że ma zamiar napisać muzykę do Gwiezdnych Wojen IX. Zdradził również powód takiej decyzji.

Ostatni Jedi z rozczarowującym otwarciem w Chinach

Bardzo chciałbym dokończyć tą trylogię.

Biorąc pod uwagę, iż Williams napisał muzykę do wszystkich poprzednich, ośmiu epizodów, nie powinno nikogo dziwić, iż  stworzy soundtrack również i do kolejnego. Muzyka legendarnego kompozytora nieodzownie kojarzy się z Gwiezdnymi Wojnami, trudno więc wyobrazić sobie, że Lucasfilm nie sięgałby po Williamsa, gdy ten wciąż chce jeszcze pracować. Zwłaszcza gdy w polityce wytwórni tak istotna jest nostalgia.

John Williams zdradził wcześniej, iż nie chciał aby ktoś inny pisał muzykę dla Rey i właśnie m.in. dlatego powrócił do Ostatniego Jedi, być może również i ten fakt skłonił go do pracy nad zwieńczeniem trylogii. Będzie to również dla niego świetna okazja do napisania motywów dla kilku innych postaci, a także i ważnych wydarzeń, które zakończą historię Rey i spółki.

Źródło: https://screenrant.com/star-wars-9-john-williams-music-score/

Tagi: gwiezdne wojny IX john williams star wars IX