Kacper Mądry Kacper Mądry 08.01.2018 08:26
Fortnite ma problemy z serwerami
1187V

Fortnite ma problemy z serwerami

Fortnite to jedna z lepszych gier sieciowych, która pojawiła się w zeszłym roku. Od kilku dni gracze zgłaszają problemy z logowaniem.

Fortnite po udanym starcie w formie wstępnego dostępu, poszło za ciosem i wydało tryb Battle Royale, który stał się ostatnio bardzo popularny wśród społeczności graczy. To jednak nie duża popularność tytułu stoi za problemami produkcji.

Fortnite w naszej bazie gier

Jeśli ostatnio mieliście problem z połączeniem się z serwerami gry, to nie powinniście sprawdzać swoich routerów. Okazuje się bowiem, że wszystkiemu winne są głośne problemy z procesorami Intela i AMD. Oba produkty posiadają luki, które potocznie nazwano "Meltdown". Firmy wydają już stosowne łatki informując, że aktualizacje w żaden sposób nie wpływają na wydajność ich pracy, jednak poniższy wykres mówi co innego.

Grafika opublikowana przez Epic Games jasno pokazuje, że po wprowadzeniu przez firme aktualizacji - wzrosło obciążenie procesorów, co właśnie wpływa na problemy z logowaniem. Twórcy Fortnite informują, ze problemy mogą potrwać jeszcze przez kilka dni, do czasu wprowadzenia ich autorskiego rozwiązania.

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/forums/news/announcements/132642-epic-services-stability-update

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Publishing