Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.01.2018 17:48
Exynos 9810 - specyfikacja nowego procesora Samsunga
443V

Exynos 9810 - specyfikacja nowego procesora Samsunga

Samsung udostępnił oficjalnie specyfikację swojego najnowszego, mobilnego procesora - Exynos 9810. Czym charakteryzować będzie się ta mobilna bestia?

Autorski procesor mobilny Samsunga dotarł do trzeciej generacji. Koreańczycy rozwijają swoją serię Exynos od kilku lat, stopniowo ją ulepszając. Korzystając z najnowszych technologii i coraz mniejszego procesu produkcyjnego chipów, udaje im się osiągać coraz to większe taktowania. Jednak w przypadku Exynos 9810 skupiono się także na SI.

Samsung Galaxy S9 i S9+. Wyciekły pierwsze zdjęcia

Exynos 9810 to przede wszystkim ośmiordzeniowy procesor w którym 4 rdzenie taktowane będą częstotliwością 2,9 GHz, a pozostałe cztery będą energooszczędne, chociaż o jakich taktowaniach w tym przypadku mowa - jeszcze nie wiadomo. Samsung zdradza jednak, że dzięki zejściu do procesu produkcyjnego w 10 nm, uda się osiągnąć wzrost wydajności aż o 40% (ale nie wiemy czy mowa o testach syntetycznych, czy o codziennym użytkowaniu).

Exynos 9810

Samsung, podobnie jak pozostali producenci, mocno inwestuje także w rozwój SI i sieci neuronowych. Dlatego w procesorze Exynos 9810 znajdziemy także specjalny moduł usprawniający korzystanie z tzw. deep learningu, co ma przełożyć się na lepsze rozpoznawanie obiektów przez aparat oraz lepsze skanowanie twarzy użytkownika.

W procesorze znajdziemy także modem kategorii 18., który prześle dane nawet z prędkością 1,2 Gbps (pobieranie, wysyłanie to maksimum 200 Mbps). Do tego poprawione zostaną algorytmy odpowiadające za robienie zdjęć, a większa moc procesora oraz rozwiązania technologiczne pozwolą nagrywać wideo w 4K nawet w 120 klatkach na sekundę.

Exynos 9810 znajdzie się jeszcze w tym kwartale w smartfonach Samsunga. Mowa tu o Samsung Galaxy S9 i Samsung Galaxy S9+.

Źródło: https://news.samsung.com/global/samsung-optimizes-premium-exynos-9-series-9810-for-ai-applications-and-richer-multimedia-content

Tagi: Exynos 9810 samsung