Jakub Barwiak Jakub Barwiak 18.12.2017 14:29
Gwiezdne Wojny. Mark Hamill woli prequele od produkcji Disneya
1063V

Gwiezdne Wojny. Mark Hamill woli prequele od produkcji Disneya

Mark Hamill zdradził, iż woli trylogię prequeli od Gwiezdnych Wojen wyprodukowanych przez Disneya. Aktor ceni Epizody I-III za nowatorstwo fabularne i technologiczne.

W wywiadzie jakiego udzielił Metro, Hamill przyznał, iż chwali sobie CGI jakiego użył Lucas w trylogii prequeli. Docenia również to, iż legendarny filmowiec nie starał się „zrimejkować” oryginalnych Gwiezdnych Wojen lecz zamiast  tego zaproponował nowe pomysły i doświadczenia.

Co jest świetne w prequelach, to fakt że użyli innej technologii, której do tego momentu nie widziałem. Całe to CGI. Świetne jest także to, że George Lucas nie próbował powtórzyć tego samego doświadczenia jeszcze raz. Sądzę, że Przebudzenie Mocy zrobiło tego więcej, ponieważ miało dziewczynę z odległej planety, gwiazdę śmierci i scenę w kantynie.

Co interesujące, wypowiedź Hamilla wpisuje się w pewien trend. Aktor jakiś czas temu wspominał, iż żałuje, że Disney nie zaangażował w tworzenie George’a Lucasa, który miał już gotowy zarys fabuły kolejnej trylogii, zupełnie inny od tego co tworzy nowe kierownictwo Lucasfilmu. Wcześniej gwiazdor wspominał również, iż nie do końca zgadza się z tym jak przedstawiono Luke’a w Ostatnim Jedi.

Bez wątpienia prequele można lubić, lub nie, nie można im jednak odmówić, iż technologicznie popchnęły kino w nowym kierunku. Rozwinęły też znacząco uniwersum, czego o nowych filmach nie można raczej powiedzieć.

Na koniec wbijając kij w mrowisko, prequele czy epizody od Disneya?

Źródło: https://screenrant.com/mark-hamill-star-wars-prequels-original-praise/

Tagi: Disney Gwiezdne Wojny Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi lucasfilm mark hamill Star Wars star wars: the last jedi