Disney - po raz kolejny - rozbija bank

Filmy/seriale
1301V
Disney - po raz kolejny - rozbija bank
Jakub Barwiak | 01.12.2017, 19:52

Disneyowi po raz kolejny udało się zgarnąć 5 miliardów dolarów ze światowych kin. Wszystko to dzięki sukcesom takich filmów jak Thor: Ragnarok i Coco.

Disney swoją potęgę budował na animacjach i filmach familijnych, w ostatnich latach udało się im jednak zrobić wielki krok w przód. Wszystko to dzięki przejęciu Lucasfilmu i Marvela.

Dalsza część tekstu pod wideo

Disney i Fox wznowili rozmowy

Dzięki kasowym hitom takim jak Avengers: Czas Ultrona i Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, Disneyowi udało się w 2015 roku zarobić 5 miliardów dolarów w światowych kinach. Roku temu w osiągnięciu tego samego wyniku, wytwórni pomógł m.in Kapitan Ameryka i Łotr 1.

Exhibitor Relations podaje, iż Disney po raz trzeci z rzędu wyrwał z naszych kieszeni 5 miliardów dolarów, a wszystko to przed premierą Ostatniego Jedi. Sztuki tej udało się dokonać dzięki mocnemu otwarciu najnowszej animacji PixaraCoco.

Swoje małe święto ma również Thor: Ragnarok. Widowisko Marvela przebiło granicę 800 milionów dolarów wpływów ze światowych kin. Zarówno Coco i Ragnarok mają jeszcze trochę czasu na poprawienie swoich wyników. Wtedy w kinach pojawi się Ostatni Jedi, który powinien sprawić, iż Disney będzie mógł dopisać sobie kolejny miliard przychodu.

Źródło: https://screenrant.com/disney-box-office-2017-record/

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper