Reżyser nowego Blade Runnera chciałby nakręcić Gwiezdne Wojny

Filmy/seriale
436V
Reżyser nowego Blade Runnera chciałby nakręcić Gwiezdne Wojny
Jakub Barwiak | 30.11.2017, 14:46

Dennis Villeneuve – reżyser nowego Blade Runnera – został zapytany o to czy chciałby wyreżyserować film z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Dwa największe uniwersa filmowe należą obecnie do Disneya. Mowa oczywiście o filmach Marvela i Gwiezdnych Wojnach. Denis Villeneuve – reżyser nowego Blade Runnera – nie jest raczej zainteresowany pracą nad kinem superbohaterskim, gwiezdna saga to jednak co innego.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rian Johnson o początku prac nad swoją trylogią

Villeneuve był niedawno gościem podkastu Happy Sad Confused, w czasie audycji został zapytany o swój stosunek do Gwiezdnych Wojen i jego zainteresowanie ewentualną reżyserią jednego z filmów, dziejących się w odległej galaktyce. Po tym jak wyraził swoja miłość do Nowej Nadziei i Imperium Kontratakuje reżyser powiedział:

Sądzę, że świetnym pomysłem byłoby wzięcie tego i zrobienie czegoś nowego w galaktyce. Byłbym na to otwarty.

Denis Villeneuve jest bez wątpienia jednym z ciekawszych reżyserów w Hollywood, Lucasfilm powinno więc poważnie rozważyć jego kandydaturę czy to w kontekście reżyserii jednego z filmów z trylogii Riana Johnsona, czy też kompletnie samodzielnego spin-offa.

Z drugiej strony Villeneuve znany jest z tego, iż chce zawsze w pełni zrealizować swoją wizję w filmie, a to przy określonej postawie Kathleen Kennedy może być problemem. W tle przewija się również porażka finansowa nowego Blade Runnera.

Źródło: https://screenrant.com/star-wars-denis-villeneuve-movie/

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper