Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 29.11.2017 14:35
Doom VFR - klasyczne mapy, poruszanie się i PS VR Aim Controller
561V

Doom VFR - klasyczne mapy, poruszanie się i PS VR Aim Controller

Doom VFR ma zadebiutować już niedługo. Dotychczas ten mniejszy projekt nie wydawał się szczególnie interesujący, ale zmienia się to wraz z nowymi informacjami. Poza klasycznymi mapami, dowiedzieliśmy się o klasycznym sposobie poruszania się.

Doom VFR nie jest pełnoprawną grą przeniesioną do wirtualnej rzeczywistości. To zestaw mniejszych misji, na przestrzeni których poruszać się będziemy jako naukowiec, który po śmierci przeniósł swoją świadomość do specjalnego kombinezonu bojowego. Tym samym będziemy rozwiązywać znacznie więcej zagadek, ale oczywiście nie zabraknie brutalnego zabijania demonów.

Doom VFR - 10 minut brutalnej rozgrywki

Wcześniej mówiło się tylko o skokowym poruszaniu w Doom VFR. Teraz jednak okazuje się, że będziemy mogli korzystać z klasycznego sposobu poruszania się, o ile korzystać będziemy z Dulashocka 4 lub Aim Controllera, z którym gra ma być kompatybilna.

Doom VFR - próbka rozgrywki na klasycznych mapach

Doom VFR ma pojawić się już 1 grudnia tego roku, czyli wkrótce. Powyżej znajdziecie wideo od IGN, na którym zaprezentowano rozgrywkę na jednej z klasycznych map. Dostępne były już w podstawowym Doom z poprzedniego roku, choć najpierw trzeba było je odblokować.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/doom-vfr-features-classic-doom-map-in-vr.8636/

Tagi: Bethesda doom vfr id Software playstation 4 wideo