Z Archiwum X. Twórca o krytyce 10. sezonu

Filmy/seriale
559V
Z Archiwum X. Twórca o krytyce 10. sezonu
Jakub Barwiak | 27.11.2017, 18:19

Chris Carter – twórca Z Archiwum X odpowiedział na mieszane opinie, jakie wzbudziło wskrzeszenie serialu w 2016 roku.

Dziesiąty sezon Z Archiwum X zebrał mieszane opinie krytyków i fanów. Ci mniej przychylnie nastawieni, wśród największych wad wymieniali dłuższą, pokręconą historię, zamiast prostszych, samodzielnych opowieści.

Dalsza część tekstu pod wideo

Z Archiwum X - data premiery 11-ego sezonu

W wywiadzie dla TV Line, dotyczącym głównie 11. sezonu, Carter spróbował znaleźć powody takich a nie innych ocen 10. serii.

Ruszyliśmy ponownie po 12 latach, w czasie których nie byliśmy na antenie. Mieliśmy przy tym kilka rzeczy do osiągnięcia, to było jak ponowne spotkanie starych przyjaciół. Musieliśmy pozbyć się trochę sztywności. Sądzę, że już jesteśmy w formie.

Widać wyraźnie, iż Carter i reszta ekipy produkcyjnej są świadomi krytycznych uwag dotyczących sezonu 10. Można to wywnioskować zresztą po zapowiedzi serii 11, która ma skupiać się właśnie na prostszych historiach.

W ten sposób, zamiast wymyślić show na nowo, twórcy próbują uchwycić to co było powodem popularności Z Archiwum X w przeszłości. A to wydaje się być zdecydowanie rozsądniejszym wyborem. Czy sztuka ta im się powiedzie? Tego przekonamy się już w styczniu, gdy nastąpi premiera 11. sezonu kultowego serialu.

Źródło: https://screenrant.com/x-files-chris-carter-season-10-criticisms-response/

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper