Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.11.2017 13:24
W Overwatch gracze spędzają średnio po 2 godziny dziennie
345V

W Overwatch gracze spędzają średnio po 2 godziny dziennie

Overwatch to jedna z najpopularniejszych gier tej generacji. Niesamowicie dobra sprzedaż, ogromne zainteresowanie społeczności i próby szturmu na eSport. Gra żyje jednak nie tylko w doniesieniach medialnych. Średni czas gry na użytkownika to 2 godziny dziennie.

Overwatch stał się dla Blizzarda nową kurą znoszącą złote jaja. Może temu hero shooterowi brakuje sporo do World of Warcraft z lat świetności, ale jednak fakty są jednoznaczne - kilkanaście milionów sprzedanych kopii, mnóstwo ludzie oglądających transmisje na platformach streamingowych, próby wejścia w eSport. Jednym słowem - jest dobrze.

Overwatch i Star Wars Battlefront 2 pod lupą Belgijskiej Komisji ds. Gier

Okazuje się, że Overwtach to nie tylko doniesienia medialne i największe wydarzenia związane z tym tytułem. To także gracze, którzy średnio spędzają dwie godziny dziennie na serwerach Overwatcha. Zdradził to w rozmowie z MCV szef nowej grupy w Activision Blizzard - Tim Kilpin.

Z uwagi na to, w jaki sposób ewoluowała nasza grupa docelowa, poziom zaangażowania w gry poszedł w górę. Aktualnie gracze potrafią spędzić setki godzin z jednym tytułem. Wracają gdy wydajemy nową zawartość, gdy pojawiają się wydarzenia sezonowe, nowe postaci, nowe dodatki. To żyjący ekosystem w którym gracz spędza średnio dwie godziny dziennie.

Kilpin zauważa też, że ogromne zainteresowanie wzbudzają krótkie animacje wypuszczane przez dewelopera przy różnych okazjach (najczęściej - eventy w grze i nowa postać). Łączny czas oglądania tych krótkich materiałów idzie w miliardy godzin według tego, co mówi Kilpin.

A jak to u was wygląda? Gracie w Overwatcha? Jeśli tak, to ile czasu mu poświęcacie?

 

Źródło: www.mcvuk.com/articles/publishing/a-call-of-duty-movie-the-overwatch-league-candy-crush-ice-cream-tim-kilpin-

Tagi: Activision Blizzard Blizzard overwatch playstation 4

Nie przegap