Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.11.2017 12:55
Bungie przyznaje - "Ograniczaliśmy zdobywane punkty doświadczenia w Destiny 2"
1599V

Bungie przyznaje - "Ograniczaliśmy zdobywane punkty doświadczenia w Destiny 2"

Destiny 2 nie ma łatwo po premierze. Społeczność skupiona wokół gry wytyka Bungie wyjątkowo nudną i powtarzalną zawartość, wskazując uwstecznienie względem chociażby Destiny - The Taken King. Ostatnio na Reddicie pojawiła się także informacja, że gra ogranicza otrzymywane punkty doświadczenia. Złapane za rękę Bungie się przyznało i przeprosiło.

Destiny 2 jest praktycznie non stop krytykowane od dnia premiery, szczególnie przez grono najbardziej zapalonych fanów serii, którzy po ukończeniu najnowszej gry studia po prostu nie mają co robić. Wielu liczyło na to, że pierwszy dodatek fabularny - Klątwa Ozyrysa - zapewni wystarczająco dużo nowości, ale pierwsze opinie tego nie potwierdzają i już teraz wszyscy szykują się na spory recykling.

Destiny 2 - Klątwa Ozyrysa. Masa nowych informacji

Dodatkowo wyszło na jaw, że Bungie postanowiło ograniczać zdobywane punkty doświadczenia. Po zdobyciu 20 poziomu, PD wpadają do puli, która po przekroczeniu ustalonego progu daje nam Bright Engram z zawartością (te engramy możemy także kupić za mikrotransakcje) kosmetycznych przedmiotów. Osoby, które spędzają dużo za grą zauważyły jednak, że Destiny 2 ogranicza zbierane punkty doświadczenia, a dokładniej - przydziela ich mniej niż jest to wyświetlane.

EnergiserX, który odkrył sprawę, po jej dokładnym zbadaniu wypowiedział się jak działa ukryty przed graczem system skalowania PD:

W grze jest ukryty skaler PD, który zwiększa się wraz z tempem zdobywanych punktów doświadczenia. Limitem końcowym jest ograniczenie do 4% tego, co zdobylibyśmy normalnie. Oczywiście nie oznacza to, że gra zablokuje nam punkty doświadczenia, te będziemy nadal zdobywać, ale będzie ich tak mało, że znika sens ciągłego grania.

Odkrycie te, które zostało poddane dokładnej obserwacji, wywołało niemałe oburzenie. Okazało się, że... EnergiserX miał rację. Bungie w specjalnym komunikacie przyznało się, że taki system w grze jest. Jednocześnie przeproszono za jego obecność i zapowiedziano jego natychmiastowe wyłączenie, jako powód podając nie sprawdzenie się w warunkach gry.

Oczywiście możemy zadać sobie pytanie, czy Bungie zareagowałoby, gdyby gracze nie odkryli tego dosyć dziwnego systemu. Odpowiedź wszyscy chyba znamy...

Źródło: https://www.bungie.net/pl/Explore/Detail/News/46494 | https://www.reddit.com/r/DestinyTheGame/comments/7eyt90/here_is_what_is_really_going_on_with_xp_in/

Tagi: Activision Bungie Destiny 2 playstation 4

Nie przegap