Liga Sprawiedliwości. Pierwotna wersja filmu była znacznie dłuższa

Filmy/seriale
1030V
Liga Sprawiedliwości. Pierwotna wersja filmu była znacznie dłuższa
Jakub Barwiak | 24.11.2017, 20:41

Warner Bros. nie spodziewało się pewnie, iż po premierze Ligi Sprawiedliwości więcej niż o samym filmie, będzie mówić się o jego produkcji.

Zjednoczenie Batmana, Supermana, Wonder Woman, Flasha, Cyborga i Aquamana w przeciągu dwóch godzin to nie lada zadanie, zwłaszcza gdy ostatnich trzech trzeba przedstawić widzowi. Tego samego zdania musiał być Zack Snyder, który – jak się okazuje – przygotował znacznie dłuższy film, niż ten który trafił do kin.

Dalsza część tekstu pod wideo

Syn Zacka Snydera krytykuje Warner Bros.

Grace Randolph z Beyond The Trailer opowiedziała o swoich zakulisowych rozmowach z pracownikami Warner Bros., którzy byli zaangażowani w produkcję Ligi Sprawiedliwości. Według jej informacji, pierwsza wersja filmu przygotowana przez Snydera miały trzy godziny.

Jak już wiemy Ligę spotkał podobny los, co Legion Samobójców Davida Ayera. Widowisko w reżyserii Snydera poszatkowano i skrócono, co widać chociażby po licznych scenach ze zwiastunów, których nie mogliśmy oglądać w kinach.

Co ciekawe, dłuższa wersja, którą reżyser pokazał szefostwu Warner Bros. miała być już praktycznie gotowym filmem, dopiero później przeprowadzono na nim całą serię zmian. Stworzenie kolejnej wersji ultimate komiksowego filmu Snydera, nie miałoby być więc czasochłonne i kosztowne.

Temat reżyserskiej wersji Ligi Sprawiedliwości pozostaje wciąż głośny i nie chce ucichnąć, co z pewnością nie jest na rękę wytwórni Warner Bros. Jak zareagują włodarze tego studia, czy ulegną tym, którzy oczekują publikacji wersji Zacka Snydera. Na razie wydaje się być to wątpliwe.

Źródło: https://screenrant.com/zack-snyder-justice-league-directors-cut-runtime/

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper