Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.11.2017 17:21
PlayStation Store przeszło mały lifting
1718V

PlayStation Store przeszło mały lifting

Sieciowa wersja PlayStation Store przeszła mały lifting, który poskutkował lepszym działaniem. Jednak mało kto mógł to zauważyć, gdyż Sony uznało, że nie będzie nikogo o tym informować.

Sony ma dziwną tendencję do nie informowania o większości usprawnień, które są przeprowadzane. Zwłaszcza gdy dotyczą PlayStation Store w przeglądarkowej wersji. Tym razem zmianę zauważyłem przypadkiem, gdy chciałem się zalogować. Zamiast dziwnego zwieszania strony i  ekranu postępu a'la tani efekt Flashowy, w prawnym górnym rogu pojawiają się znaczki PlayStation. Samo logowanie przebiega też sprawniej.

Zmiany dotknęły prawdopodobnie całego backendu webowego PS Store, gdyż poprawiono znacznie przeglądarkę zdjęć na karcie gry. Teraz galeria doczytywana jest błyskawicznie i bez opóźnień przy przewijaniu widocznych elementów. Karta gry przeszła także drobne odświeżenie - zmieniono rozmiary czcionek, inaczej rozłożono ikonki PEGI, dodano ikonkę w menu przy opcjach płatności - czyli detale, których większość nie zauważy.

Naprawiono także zbugowaną listę życzeń. Niektórzy nie byli w stanie usuwać gier do niej dodanych, ale po ostatniej zmianie - wszystko działa jak powinno.

I szkoda tylko, że PS Store na konsoli nadal jest tak niewygodne w korzystaniu, nie mówiąc już o wyszukiwaniu czegokolwiek. Ale... kto korzysta z PS Store na konsoli?

Tagi: playstation store psn

Nie przegap