Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.11.2017 18:04
Call of Duty: WW2 bije rekordy! Gra zarobiła pół miliarda w trzy dni
1361V

Call of Duty: WW2 bije rekordy! Gra zarobiła pół miliarda w trzy dni

Call of Duty: WW2 udowadnia, że gry wideo to na tyle silna branża, że bez problemu może konkurować z wielkimi produkcjami Hollywood. Tytuł Activison zdeklasował wręcz filmowe mega produkcje i w zaledwie trzy dni pobił łączny wynik osiągnięty przez Thor: Ragnarok oraz Wonder Woman.

Call of Duty: WW2 rozbija bank i bije wszelkie rekordy. Powrót do przeszłości okazał się dla Acitvision istnym strzałem w dziesiątkę i przyniósł wydawcy gigantyczne pieniądze. Ledwie w trzy dni od zadebiutowania na rynku tytuł zarobił ponad 500 milionów zysku!

Nasza recenzja Call of Duty: WW2

Zarobiona przez Call of Duty: WW2 kwota pochodzi zarówno ze sprzedaży fizycznej jak i cyfrowej. Przekładają się na nią wyniki osiągnięte przez konsol obecnej generacji i PC. Tytuł sprzedaje się dwukrotnie lepiej niż zeszłoroczna odsłona serii.

Call of Duty: WW2 ustanowiło również nowy rekord na platformie PlayStation 4 stając się najlepiej sprzedającą grą w cyfrowej dystrybucji w pierwszym dniu premiery. Wydawca podaje, że możemy mówić o podwojeniu się łącznej liczby sprzedanych sztuk w skali roku. Tytuł ma też największą ilość aktywnych użytkowników w historii całej marki na konsolach obecnej generacji. W obu przypadkach nie podano jednak żadnych liczb.

Jak widać społeczność fanów faktycznie pragnęła powrotu do realiów historycznych. Tytuł nie jest pozbawiony wad, ale okazał się bardzo dobrą grą i sprzedaje się wręcz rewelacyjnie.

Call of Duty: WW2 - oficjalny zwiastun kampanii fabularnej

Źródło: Informacja Prasowa

Tagi: Activision Call of Duty: WW2 playstation 4 Sledgehammer Games wideo