Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 08.11.2017 14:31
Diablo 3 w 4K na PS4 Pro i Xbox One X. Która wersja wypada lepiej?
1486V

Diablo 3 w 4K na PS4 Pro i Xbox One X. Która wersja wypada lepiej?

Diablo 3 jakiś czas temu otrzymało aktualizację wprowadzającą wsparcie PlayStation 4 Pro. Od wczoraj na rynku dostępna jest nowa, silniejsza konsola Microsoftu. Sprawdźmy o ile lepiej wypada na niej hit Blizzarda.

Diablo 3 już jutro rozpocznie nowy sezon, w którym będziemy mogli zdobyć lepszy ekwipunek dla wybranej postaci. Opis wszystkich atrakcji przygotowanych na nowy sezon, znajdziecie pod poniższym linkiem.

Diablo 3 - co czeka nas w 3. konsolowym sezonie?

Tymczasem Digital Foundry sprawdziło jak Diablo 3 wypada na Xbox One X i PlayStation 4 Pro. Obie konsole to ulepszone wersje pierwowzorów, więc mamy tu do czynienia z rozdzielczością skalowaną do 4K i płynnością na poziomie 60 klatek na sekundę. Do tego mamy jeszcze efekty typu bloom lightning poprawiające wygląd światła i ambient occlusion wpływające na jakość cieniowania.

W wersjach na obie konsole, Diablo 3 korzysta z dynamicznej rozdzielczości, tak aby płynność wciąż pozostawała na poziomie 60 klatek na sekundę. Jednak w przypadku PS4 Pro, z rozdzielczością 3840 × 2160 mamy do czynienia w sytuacjach, kiedy na ekranie nie widać bogatego w szczegóły otoczenia - podziemia itp. Tymczasem Xbox One X to niemal pełne 4K w prawie każdej sytuacji. Jeśli rozpoczniemy całkowicie nową kampanię, to Nowe Tristram w wersji na Xbox One X obejrzymy w rozdzielczości 3840 × 2160, a na PlayStation 4 Pro w rozdzielczości 2880 × 1620p. W przypadku pierwszej potyczki ilość pikseli spada o 10%, co wciąż daje niemal dwukrotnie wyższy wynik względem konsoli Sony. Przy tym wszystkim ekipa z Eurogamera nie zauważyła żadnych spadków animacji. Dokładne porównanie znajdziecie poniżej.

Diablo 3 - porównanie 4K w wersji na PS4 Pro i Xbox One X

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-diablo-3-ultra-hd-xbox-one-x-ps4-pro-dynamic-res-showdown

Tagi: Activision Blizzard Diablo 3: Eternal Collection playstation 4 wideo

Nie przegap